14°C lekkie zachmurzenie

160 nowych drzew dla Ochoty

zieleń, nowych drzew Ochoty - zdjęcie, fotografia

Tej jesieni Urząd Dzielnicy Ochota zlecił sadzenie 160 drzew. 100 posadziliśmy w ramach akcji „100 drzew na 100 lat Ochoty w Warszawie”, ale ponieważ lepsze jest wrogiem dobrego, dosadziliśmy jeszcze 60 więcej. Warto dodać, że nie są to małe sadzonki, tylko dorodne, kilkuletnie drzewa szlachetnych gatunków, które powinny się dobrze przyjąć w trudnych warunkach miejskich.

Nowe drzewa rosną w parkach: Malickiego, Skłodowskiej-Curie, Korotyńskiego, Szczęśliwickim, na skwerach: Grotowskiego, Reduty Kaliskiej i Dobrego Maharadży, w Ogrodzie Jordanowskim, a także przy ulicach: Akademickiej, Uniwersyteckiej, Białobrzeskiej, Grójeckiej, Bohaterów Września, Dickensa, Mołdawskiej, Barskiej, Spiskiej, Joteyki i wielu innych oraz przy MDK-u i przy MOS-się i przy szkołach i przedszkolach.

W dzielnicy, w której mamy tak duże natężenie ruchu, zieleń jest szczególnie ważna i potrzebna, dlatego każde nowe drzewo jest bezcenne. „Będziemy starać się o kolejne środki na ochocką zieleń i nowe nasadzenia.” – zapowiedziała burmistrz Ochoty Katarzyna Łęgiewicz.

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl

zieleń, - więcej informacji