29°C bezchmurnie

#AkcjaWielkanoc - naucz z nami dzieci mądrej pomocy!

opieka społeczna, #AkcjaWielkanoc naucz dzieci mądrej pomocy! - zdjęcie, fotografia

Ruszyła ogólnopolska #AkcjaWielkanoc, czyli wolontariat międzypokoleniowy! To jedyna taka inicjatywa, w której Darczyńcy, Fundacja Dobrych Inicjatyw i dzieci z Domów Dziecka wspólnie łączą siły, by wspomóc samotnych Seniorów z małych miejscowości i terenów wiejskich na Wielkanoc.

Nowy projekt Fundacji Dobrych Inicjatyw jest realizowany przy udziale i wsparciu dzieci z Domów Dziecka, które wspieramy przez cały rok! Tym razem to nie one są adresatem akcji, a najbardziej potrzebujący i samotni Seniorzy, mieszkający w okolicy placówek opiekuńczo-wychowawczych z małych miejscowości i wsi, dla których zbierane są dary wśród pracowników firm i osób prywatnych.

Dlaczego poprosiliśmy naszych podopiecznych o wsparcie przy organizacji tej akcji? To ważne, aby dzieci i młodzież, które na co dzień wspieramy, umiały dostrzegać potrzeby innych osób i uczyły się mądrej, efektywnej pomocy. Zależy nam również na tym, by nasi młodzi pomocnicy wychodzili z tzw. „mentalności dzieci z Domów Dziecka” i potrafiły dostrzec potrzeby innych grup.

Włącz się w Międzypokoleniowy Wolontariat!

#AkcjaWielkanoc to inicjatywa, w której wszyscy wygrywają. Seniorzy, dzieci i… Darczyńcy. Otoczenie ciepłem samotne, starsze osoby na święta oraz wsparcie dzieci w doświadczeniu wartości niesionej pomocy to jedne z najlepszych inicjatyw.

Zachęcamy do włączenia się w akcję! Dokładna informacja o tym jakie produkty zbieramy oraz gdzie i do kiedy można je przynosić znajdują się na naszej stronie:  https://www.fdi.org.pl/akcjawielkanoc

Zapraszamy również osoby z poza Warszawy do wsparcia finansowego akcji:


Fundacja Dobrych Inicjatyw
Nr Konta: 71 2030 0045 1110 0000 0343 05 90
z dopiskiem “Akcja Wielkanoc”