13°C bezchmurnie

Będzie o Józefie Piłsudskim

Kiedy: 2018-04-06 , godzina: 17:30 | Gdzie: Pawilon pod Okiem Grójecka 79

Stulecie niepodległosci, Będzie Józefie Piłsudskim - zdjęcie, fotografia

Zapraszamy na wykład pod tytułem „ Rola Józefa Piłsudskiego i pozostałych mężów stanu w odzyskaniu niepodległości”, który odbędzie się 6.04 ( piątek) o godz. 17.30 w Pawilonie pod Okiem przy ulicy Grójeckiej 79
Wykład poprowadzi prof. Marian Marek Drozdowski polski historyk, biografista i varsaviansta, profesor nauk humanistycznych Jest synem Jana Drozdowskiego (1899-1983) członka Polskiej Organizacji Wojskowej, I Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego i powstańca śląskiego, kupca, po wojnie działacza spółdzielczego oraz Heleny Drozdowskiej z Sosnowskich (1905-1990). W czasie wojny wraz z rodziną przeżył obóz hitlerowski w Łodzi przy ul. Łąkowej i wypędzenie do Beskidu Sądeckiego. W 1958 wstąpił do Towarzystwa Miłośników Historii, w którym działa nieprzerwanie do dziś.

Tytuł profesora zwyczajnego otrzymał w 1989 po opracowaniu źródeł dotyczących „Ludności cywilnej w Powstaniu Warszawskim 1944 r.” oraz „Exodusu Warszawy. Losu ludności i miasta po Powstaniu”.

Jest autorem wielu prac z zakresu historii Polski i Warszawy, m.in.: -Ignacy Jan Paderewski : pianista, kompozytor, mąż stanu, -Stefan Starzyński, prezydent Warszawy, Starzyński. Legionista, polityk gospodarczy, prezydent, -Eugeniusz Kwiatkowski w polskiej historiografii i publicystyce historyczno-ekonomicznej, -Historia Warszawy wraz z Andrzejem Zahorskim, -Alarm dla Warszawy. Obrona cywilna stolicy we wrześniu 1939 r., -Warszawa żegna Jana Pawła II wraz z Markiem Sidorenko, - Marceli Porowski Prezydent Powstańczej Warszawy.

Zapraszamy
Wstęp wolny

 

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl