8°C słabe opady deszczu

Bezpartyjni Samorządowcy na Mazowszu i w Warszawie

Ochocka Wspólnota Samorządowa, Bezpartyjni Samorządowcy Mazowszu Warszawie - zdjęcie, fotografia

W czwartek odbyło się kolejne spotkanie Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej z ruchem Bezpartyjnych Samorządowców. Postanowiono, że konferencja samorządowa, która odbędzie się w Warszawie 27 stycznia będzie okazją do oficjalnego podpisania porozumienia w myśl, którego MWS wystartuje w wyborach samorządowych do Sejmiku Mazowieckiego pod szyldem Bezpartyjnych Samorządowców. Również pod tym szyldem struktury MWS będą mogły startować w wyborach powiatowych, gminnych miejskich na terenie całego województwa.

- Przechodzimy z fazy rozmów do działania. Konferencja, którą przygotowujemy będzie mobilizacją środowisk samorządowych z całego Mazowsza. Po raz pierwszy ruch samorządowy w Polsce ma szansę na stworzenie ogólnopolskiego komitetu i byciem alternatywą wyborczą dla partii politycznych – powiedział Konrad Rytel prezes MWS po spotkaniu.

Ustalono również, że z uwagi na specyfikę Warszawy środowiska samorządowe w stolicy skupione wokół Porozumienia Komitetów Lokalnych ( tworzonych m.in. przez Warszawską Wspólnotę Samorządową, Inicjatywę Mieszkańców Warszawy i inne) przystąpią do ruchu Bezpartyjnych Samorządowców, jako struktura na prawach innych zrzeszonych w ruchu województw.  

- Nasz ruch umacnia się z tygodnia na tydzień. Mazowsze i Warszawa to bardzo ważne ogniwa naszego ogólnopolskiego komitetu. Konferencja w Warszawie przypieczętuje nasze kilkumiesięczne rozmowy oraz pozwoli pokazać dzisiejszy potencjał Bezpartyjnych Samorządowców – powiedział Patryk Hałaczkiewicz koordynator krajowy bezpartyjnych.

W planowanej konferencji wezmą udział samorządowcy z Mazowsza i Warszawy. Przyjadą również przedstawiciele praktycznie wszystkich województw. Organizatorzy spodziewają się wielu prezydentów, burmistrzów, starostów z wielu miast całego kraju.    

W konferencji wezmą udział również przedstawiciele Ochockiej Wspólnoty Samorządowej


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl