26°C bezchmurnie

Biblioteka pod chmurką na Placu Baśniowym

literatura, Biblioteka chmurką Placu Baśniowym - zdjęcie, fotografia

czyli nowych możliwości ciąg dalszy

Rok temu z pompą otwieraliśmy siłownię pod chmurką na placu Baśniowym (zwycięski projekt z budżetu partycypacyjnego 2016 autorstwa Bożeny Bazańskiej), tym samym zyskując nowa przestrzeń dla rozwijania i krzepienia ciała.

W tym roku, dzięki Basi Laszczkowskiej i jej zwycięskiemu projektowi z budżetu partycypacyjnego 2017, mieliśmy możliwość uczestniczyć w bardzo ciekawym pikniku naukowym na Placu Baśniowym, który odbył się 13 maja.

Idąc w tym roku dalej ścieżką doskonalenia intelektu otworzyliśmy, w piątek 23 czerwca, bibliotekę pod chmurką, w której dostępne są książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. „Wakacje z książką” - takie hasło chcemy promować wśród naszej lokalnej społeczności.

Projekt ten jest efektem współpracy Nieformalnej Grupy Inicjatywnej „Bądźmy razem na Baśniowej” z Wypożyczalnią Książek Naukowych na ul. Częstochowskiej oraz trójką jej prześwietnych wolontariuszy, czyli: Agą, Martą i Igorem (uczniami Gimnazjum nr 13 im. Stanisława Staszica).

W otwarciu biblioteki (tym razem skromnym) wzięły udział dzieciaki z Ogniska Wychowawczego TPD ze swoją wychowawczynią – dziękujemy Wam za przybycie i sympatyczną obecność.

Korzystajac z okazji zapraszamy wszystkich miłośników Placu Baśniowego (obecnych i potencjalnych) na miłe chwile z książką. Można ją czytać na ławce albo siedząc przy stoliku z kawą i ciastkiem (kto bywa u nas wie, gdzie można je zamówić).

Informujemy także, iż już we wrześniu, wspomniani wyżej, wolontariusze ruszają z projektem „Poczytanki na Placu Baśniowym” – o szczegółach projektu będą informować plakaty na płocie siłowni i placyku zabaw.

I tak krok po kroku zwiększa się zakres możliwości spędzania czasu na „Baśniówce”. Warto robić coś razem, szukając różnych możliwości realizacji swoich wspólnych marzeń.

Aleksandra Niedżwiecka-Wardak


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl