14°C lekkie zachmurzenie

Coraz więcej kwiatów

zieleń, Coraz więcej kwiatów - zdjęcie, fotografia

120 tysięcy kwiatów w Warszawie. Rozpoczęły się wiosenne nasadzenia w parkach i na rabatach przy ulicach.

Bratki, stokrotki, niezapominajki to kolejne po krokusach kwiaty na stołecznych rabatach. Sadzone są w parkach, którymi opiekuje się ZOM oraz na rabatach przyulicznych. I tak na przykład 40 tys. bratków posadzonych zostało w Ogrodzie Saskim. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza pojawiły się kompozycje z niebieskich, żółtych i bordowych bratków. 24 tys. niezapominajek i bratków dekoruje park Ujazdowski. Niemal 2 tys. żółtych płożących bratków zdobi wieże kwiatowe naprzeciwko katedry św. Floriana Męczennika i Michała Archanioła w al. Solidarności. A w okolicy Dworca Centralnego w pojemnikach przy ul. Emilii Plater i w al. Solidarności posadzone są kompozycje z 6,6 tys. szt. stokrotek i bratków. Różnokolorowe kwiaty pojawiają się również na Trakcie Królewskim, ul. Targowej czy placu Bankowym.

Setki tysiące krokusów, tulipanów, narcyzów i czosnków ozdobnych zakwitnie wiosną na rabatach przyulicznych, Polu Mokotowskim, w parku Skaryszewskim, Fosa i Stoki Cytadeli oraz Ogrodzie Saskim. Jesienią ub. roku posadzonych zostało 170 tys. cebulek tych kwiatów, a dwa lata temu milion.

Koszt posadzenia wiosennych 120 tys. kwiatów to ok. 275 tys. zł.  Kolejna zmiana ukwiecenia czeka nas latem i jesienią. W sumie w  tym roku Warszawę udekorujemy około pół milionem kwiatów.  Zarząd Oczyszczania Miasta dba o ok. 1,3 tys. ha zieleni przyulicznej oraz 170 ha miejskich parków, tj. Praskiego, Skaryszewskiego, Ujazdowskiego, Fosa i Stoki Cytadeli, Pola Mokotowskiego oraz Ogrodu Saskiego.

Coraz więcej kwiatów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl

zieleń, z Warszawy - więcej informacji