26°C bezchmurnie

Czerwcowe potańcówki na Placu Narutowicza (nr 2485)

BP Stara Ochota, Czerwcowe potańcówki Placu Narutowicza 2485) - zdjęcie, fotografia

Zbliża się nieuchronnie czas głosowania ( 14 – 30.06) na projekty w budżecie partycypacyjnym. W tym roku głosujemy w czterech obszarach: Stara Ochota, Szczęśliwice, Rakowiec i Pole Mokotowskie. Dokonaliśmy przeglądu projektów i postanowiliśmy zaprezentować kilka ważnych, ciekawych i potrzebnych pomysłów. Oto jeden z nich:

Czerwcowe potańcówki na Placu Narutowicza (nr 2485)

Projekt zakłada organizację potańcówki na Placu Narutowicza w cztery kolejne soboty czerwca 2018 roku. Projekt zakłada wynajęcie w dwie soboty zespołu muzycznego i w dwie didżeja. Impreza odbywać będzie się na świeżym powietrzu, dzięki czemu będzie ogólnodostępna dla wszystkich mieszkańców, spacerowiczów, którzy w każdym momencie będą mogli dołączyć do wspólnej zabawy.
Podczas potańcówek będzie ogródek gastronomiczny z m.in. grillem, napojami bezalkoholowymi i słodyczami. Organizacja potańcówek stworzy mieszkańcom możliwość wspólnej międzypokoleniowej zabawy, relaksu i integracji społeczności lokalnej.

Potańcówki na Placu Narutowicza po raz pierwszy zostały zorganizowane w 2016 roku także w wyniku projektu złożonego i wybranego w budżecie partycypacyjnym. Wówczas elementem projektu była nauka tradycyjnych tańców warszawskich. Uczestnicy zabawy pod okiem zawodowych tancerzy uczyli się tańców warszawskich, takich jak polka czy walczyk. Potańcówki spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców.

Stowarzyszenie Warszawa Obywatelska, które jest autorem tej inicjatywy, chce w ten sposób odmienić oblicze Placu Narutowicza. Plac od wielu lat oczekuje na modernizację. Potańcówki, poza rozrywką dla mieszkańców, mają pokazać jak duży potencjał ma to miejsce, które zasługuje na to by stać się centralnym placem Ochoty. Nie tylko ze względu na swoją lokalizację, ale także funkcjonalność. Potańcówki są przedsmakiem Placu Narutowicza Przyjaznego Mieszkańcom.

Koszt projektu 76 000 zł              
Autorka projektu: Dorota Stegienka

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl