14°C lekkie zachmurzenie

Czy to prawda, że wiosnę już widać i słychać?

zieleń, prawda wiosnę widać słychać - zdjęcie, fotografia

Trudno powiedzieć. Wprawdzie dopiero skończył się luty, miesiąc, który na pewno nie jest zwiastunem wiosny, ale i  prawdziwej, mroźnej i zaśnieżonej zimy nie doświadczyliśmy.

Jednak smutne, szczelnie przykryte chmurami i mocno skropione deszczem zimowe miesiące wyraźnie wszystkim zaczynają doskwierać. Czekamy na słońce. Wypatrujemy kolorów. Nasłuchujemy, czy nie słychać radosnego świergotu ptaków.

Najlepszym sposobem na poszukiwanie wiosny jest spacer ulicami Kolonii Staszica, przy których można spotkać ciekawe miejsca zachęcające do obserwacji. Odnajdziemy tu, budzącą się ze snu zimowego przyrodę. Wśród zeszłorocznych liści zobaczymy, ranniki, przebiśniegi, pąki cebulicy, pędy tulipanów i żonkili dumnie prezentujące się w małych przydomowych ogródkach. W konarach drzew, pośród pęczniejących pąków, dostrzeżemy uwijające się ptaki szukające miejsc na gniazda. Kwitnąca leszczyna obsypie nas złotym pyłkiem. A tuż obok, na rogu ulicy Langiewicza i Sędziowskiej trzy kwitnące magnolie zadziwią swoim różowym kolorem.

 

Maria Rzecznik

Czy to prawda, że wiosnę już widać i słychać? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl

zieleń, Stara Ochota - więcej informacji