EKO MARZANNA 2019 - konkurs na Ochocie


Informator Ochoty i Włoch
19/03/2019

szkolnictwo
Jak się mają ludowe tradycje w mieście? Całkiem nieźle, ponieważ w konkursie na najpiękniejszą marzannę (wykonaną wyłącznie z naturalnych materiałów!) wystartowało aż 27 kandydatek! Marzanny stanęły przed urzędem dzielnicy. Do środy trwa głosowanie mieszkańców, w którym wyłonimy 5 laureatek, które w pierwszy dzień wiosny, 21 marca o godz. 9.30 wrzucimy do jeziorka w parku Szczęśliwickim.

Wkrótce po wrzuceniu do wody (aby tradycji stało się zadość), marzanny zostaną wyłowione, żeby nie zaśmiecać jeziorka w naszym parku. Konkurs na najpiękniejsze marzanny bez plastiku, to element ochockiej kampanii antyplastikowej. Jest to zachęta do ograniczenia używania plastiku w codziennym życiu, także w placówkach oświatowych.

Marzanny zostały wykonane w przedszkolach, szkołach, placówkach kulturalnych - jak Młodzieżowy Dom Kultury oraz społecznych - jak Środowiskowy Dom Samopomocy, a także w domach sąsiedzkich - jak MAL Górjecka 109, czy Surma.

Głosowanie trwa do środy, 20 marca, do godz. 10.00 na oficjalnym profilu dzielnicy na Facebooku https://www.facebook.com/dzielnicaOchota/ oraz na stronie internetowej www.urzadochota.waw.pl ,gdzie prezentowane są pełna galerię zdjęć ochockich marzann. Warto jednak obejrzeć je na żywo przed ratuszem i zagłosować w WOM, wrzucając kartę do głosowania do specjalnej urny.

 
EKO MARZANNA 2019 - konkurs na Ochocie - komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


zaloguj się
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w szkolnictwo


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu