1°C pochmurno z przejaśnieniami

Gimnazjalisto! Kierunek – Dembowski!

szkolnictwo, Gimnazjalisto! Kierunek Dembowski! - zdjęcie, fotografia

Zbliża się czas rekrutacji do szkół, w tym ponadgimnazjalnych. Gimnazjaliści i ich rodzice wędrują od szkoły do szkoły na dni otwarte, zaczynają liczyć hipotetyczne punkty rekrutacyjne i zadają sobie pytanie: co wybrać?

Na Ochocie wybór jest spory; dobre liceum znajdą zarówno ci, którzy mają zainteresowania matematyczne, jak i ci, którzy swoją przyszłość widzą w szeroko rozumianej humanistyce.

Uniwersalną, pod tym względem, szkołą jest XLVIII LO im. E. Dembowskiego przy ulicy Szczęśliwickiej 50/54.

To liceum z długoletnią tradycją, bo istnieje już od 1957 roku. Przez te lata jego mury opuściło 8866 absolwentów, wśród których są wybitni ludzie nauki i kultury. Szkoła oferuje możliwość nauki w różnorodnych pod względem priorytetowych przedmiotów klasach. W najbliższym roku szkolnym prowadzi nabór do sześciu klas: humanistycznej, biologiczno-chemicznej, matematyczno-językowej, matematyczno-informatycznej, europejskiej i matematyczno-geograficznej.

W Dembowskim pracuje doświadczona kadra pedagogiczna, która pracuje z pasją i zna się na tym, co robi. Świadczy o tym egzamin maturalny, którego zdawalność w szkole jest stuprocentowa. Jednocześnie to ludzie otwarci na sprawy młodzieży. Wśród uczniów szkoła ma opinię bardzo przyjaznej i z dobrą atmosferą, co w dzisiejszych stresujących czasach jest ważne dla każdego, a zwłaszcza młodego człowieka, który nie nabył jeszcze wystarczającej odporności psychicznej. Dzieje się tutaj wiele ciekawych rzeczy. Uczniowie mają możliwość uczestniczyć w inicjatywach kulturalnych, takich jak jesienny Festiwal Nauki czy  Koncert Wiosenny. Mogą angażować się w prace wielokrotnie już nagradzanej grupy artystycznej DembolArt. Uczniowie wychodzą na zajęcia na wyższe uczelnie, np. Warszawski Uniwersytet Medyczny, do Centrum Nauki Kopernik, do kin i teatrów. Biorą udział w zawodach i konkursach, do których mają szanse przygotować się pod kierunkiem nauczycieli, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i zdolnościami.

Niemałym atutem Dembowskiego jest położenie; bliskość  Dworca Zachodniego daje możliwość łatwego dojazdu młodzieży z miejscowości podwarszawskich oraz z innych dzielnic.

To wszystko sprawia, że XLVIII LO przy Szczęśliwickiej to dobry wybór dla gimnazjalistów z Ochoty i nie tylko. Jeśli chcecie dołączyć do społeczności „Dembowskiego” zapraszamy do rekrutacji lub na stronę www.lo48.waw.pl

 


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl