16°C bezchmurnie

Grzegorz Wysocki

ludzie OWS, Grzegorz Wysocki - zdjęcie, fotografia

Wykształcenie wyższe - administracja publiczna. Ukończył studia podyplomowe specjalizacja zarządzanie i pośrednictwo nieruchomościami.

Przez ponad 20 lat był redaktorem naczelnym najstarszej gazety lokalnej w Warszawie - „Informatora Ochoty i Włoch”, a także w latach 1993 – 2000 zastępcą dyrektora i sekretarzem Gminy Warszawa Centrum. Pracował jako kierownik działu reklamy w Ośrodku Kultury Ochoty i dyrektor Gabinetu Politycznego Wojewody.

Na terenie Ochoty był inicjatorem wielu akcji, wydarzeń i inicjatyw lokalnych oraz współtwórcą Warszawskiego Towarzystwa Prasy Lokalnej. Stworzył na Ochocie Pracownię Ceramiczną „Angoba”.

W 2013 roku był inicjatorem i współtwórcą wystawy „Orzeł, Pogoń i Archanioł” – poświęconej 150 rocznicy powstania styczniowego.

W 2000 roku był jednym z inicjatorów budowy parku przy Dworcu Zachodnim, który po latach starań jest w fazie projektu wykonawczego finansowanego dzięki mieszkańcom z budżetu partycypacyjnego. Jeden z założycieli Stowarzyszenia Kupców Targowiska Banacha i twórca Społecznego Komitetu Obrony Bazaru Banacha. W wyniku działalności tych instytucji władze odstąpiły od likwidacji bazaru i obecnie na tym terenie jest budowana hala targowa. Organizator Akademii Samorządowej Informatora kształcącej kandydatów na radnych z całej Warszawy.

W 1996 roku w wyniku zamiaru budowy trasy przez Pole Mokotowskie stworzył Komitet „Ocalmy Pole Mokotowskie”, który koordynował protesty społeczne w tej sprawie, co doprowadziło do odstąpienia władz od tego projektu. Jest inicjatorem konkursu „Dla Dobra Wspólnego”, w którym promuje się i nagradza organizacje lub osoby prywatne, które wyróżniają się w działalności społecznej na Ochocie.

W 1995 roku otrzymał Nagrodę Dyrektora Dzielnicy Ochota za zorganizowanie imprezy plenerowej „Noc Świętojańska”.

Był twórcą Stowarzyszenia Właścicieli Lokali, które przez lata szkoliło i uświadamiało właścicieli mieszkań w dziedzinie funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych.

Jest członkiem założycielem Ruchu Edukacji Narodowej. Był uczestnikiem protestu głodowego w obronie historii w szkołach. Członek Stowarzyszenia Wolnego Słowa oraz spółdzielni dziennikarskiej Media WNET.

Był również zaangażowany w działalność opozycji demokratycznej lat osiemdziesiątych poprzez działalność w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. W 2013 roku został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Wolności i Solidarności za działalność na rzecz niepodległości i suwerenności Polski.

Jest odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej ora Medalem za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

Urodził się w 1964 roku. Żonaty, ojciec dwóch synów. Bezpartyjny.

Kontakt z Grzegorzem Wysockim
tel. 505 132 580 mail: g.wysocki@um.warszawa.pl


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl