9°C słabe opady deszczu

II Rowerkowe Mistrzostwa Świata

Kiedy: 2018-06-09 , godzina: 11:00 | Gdzie: Fundacji SYNAPSIS, przy ul. Ondraszka 3

sport, Rowerkowe Mistrzostwa Świata - zdjęcie, fotografia

9 czerwca (sobota) od godz. 11:00 na parkingu Fundacji SYNAPSIS, przy ul. Ondraszka 3 w Warszawie, na Polu Mokotowskim, odbędzie się Czelendż 70,3 i 16’’, czyli Rowerkowe Mistrzostwa Świata. W otwartych dobroczynnych wyścigach na rowerkach dziecięcych startować będą dorośli.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest zapisanie się na www.biegiemnapomoc.pl oraz wniesienie opłaty startowej. Wszystkie uzyskane fundusze zostaną przekazane Fundacji SYNAPSIS na wyprzedzanie autyzmu u maluchów w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Autyzmu „Badabada”.

Zawody skierowane są do osób dorosłych, aczkolwiek w tym roku zrobiono wyjątek – minimalny dopuszczalny wiek to 16 lat. Dla zwycięzców tj. osób, które dystans 70,3 metra przejadą w najkrótszym czasie, przewidziane są nagrody. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy całe rodziny. Dla dzieci przewidziane są atrakcje m.in. lepienie z piasku kinetycznego czy wykonanie oryginalnej bransoletki. Zawody poprowadzi Piotr Nowak – aktor, reżyser, pomysłodawca całej akcji, wieloletni przyjaciel Fundacji SYNAPSIS.

Rowerkowe Mistrzostwa Świata to inicjatywa Przyjaciół Fundacji SYNAPSIS skupionych wokół akcji Biegiemnapomoc.pl, której hasło brzmi „Szybko! Zwolnij autyzm”. Celem akcji jest promocja i finansowanie Programu Wczesnego Wykrywania Autyzmu Badabada.pl. W poprzednich edycjach zmagań na rowerkach udział brali m.in. reprezentantka Polski w triathlonie w XXXI Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro Agnieszka Jerzyk, aktorka Karolina Gorczyca, prezenter TV i dziennikarz Maciej Dowbor, dziennikarz Marek Kacprzak czy kolarka górska m.in. dwukrotna wicemistrzyni olimpijska Maja Włoszczowska.

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl