8°C słabe opady deszczu

Jak sfinansować niespodziewane wydatki?

inwestycje, sfinansować niespodziewane wydatki - zdjęcie, fotografia

Nie sposób przewidzieć wszystkiego, a tym bardziej przygotować się na niespodziewane wydatki. To tym trudniejsze, kiedy nasze zarobki dalekie są od wymarzonej pensji. Niewykluczone, że w życiu każdego z nas przyjdzie moment, w którym będziemy potrzebować szybkiego zastrzyku gotówki. Skąd ją wziąć?

Nie każdy dysponuje oszczędnościami na czarną godzinę i nie przewidział kłopotów finansowych, których będzie mógł pozbyć się wyciągając pieniądze z funduszu awaryjnego. W takiej sytuacji pod uwagę bierzemy kredyt gotówkowy lub pożyczkę na raty. Jeśli jednak pieniędzy potrzebujemy na już, kredyt gotówkowy nie wchodzi w grę. Nawet jeśli uda nam się wynegocjować dogodne warunki, długi czas oczekiwania i żmudna weryfikacja potencjalnego kredytobiorcy sprawiają, że ta opcja traci na atrakcyjności.

szybka pożyczka online na raty
Kalkulator pożyczki na raty

Zdecydowanie szybszym w realizacji rozwiązaniem będzie pożyczka w sektorze pozabankowym, gdzie wymagania względem zdolności kredytowej i wiarygodności klienta nie są tak rygorystyczne. Możemy również rozważyć pożyczkę od krewnego lub znajomego, ale to zawsze niesie ze sobą dodatkowe ryzyko nadwyrężenia wzajemnych relacji.

Pożyczka od krewnego lub znajomego to podwójne zobowiązanie

Jeśli postawimy na wsparcie finansowe od znajomego lub krewnego, największym problemem może okazać się nie sama spłata pożyczki, ale dług wdzięczności, który razem z nią zaciągamy. To może oznaczać konieczność rewanżu, a więc odpłacenia się podobną lub inną przysługą w bliższej lub dalszej przyszłości. Ryzyko w tym przypadku jest jednak podwójne, bo problemy mogą pojawić się, kiedy pożyczkodawca upomni się o swoje pieniądze jeszcze przed upływem terminu spłaty, bo sam popadnie w kłopoty finansowe.

Najlepszym zabezpieczeniem w takiej sytuacji może być spisanie umowy, w której określimy warunki spłaty. Na ten krok warto zdecydować się nawet jeśli kwota pożyczki jest niewielka. Zgodnie z prawem w przypadku pożyczek powyżej 500 zł wymagane jest spisanie umowy. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych sytuacji, które wynikać będą z nie do końca określonych zasad, na jakich pożyczone zostały pieniądze. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepiej sporządzona umowa nie zagwarantuje nam, że nie powstanie skaza na wzajemnych relacjach.

Zamiast rodziny i znajomych, rzetelna firma pożyczkowa

Jeśli mamy obawy co do pożyczania pieniędzy od krewnych czy znajomych, postawmy na zaufanego pożyczkodawcę, który kieruje się zasadami odpowiedzialnego pożyczania. To rozwiązanie gwarantuje nam również uzyskanie pożyczki dopasowanej do naszych możliwości spłaty, pod warunkiem, że przedstawimy pożyczkodawcy rzetelne informacje na temat naszych zarobków i wydatków – mówi przedstawiciel TAKTO Finanse (pożyczki online na raty). Wówczas zminimalizujemy ryzyko niespłacenia pożyczki.

W przypadku kłopotów ze spłatą, nikt nie będzie miał do nas pretensji. Każda pożyczka udzielana jest na określonych warunkach, w których zawarte są zasady postępowania w przypadku niewywiązywana się ze zobowiązania przez pożyczkobiorcę – mogą to być dodatkowe koszty wynikające z monitów. Warto pamiętać, że jeśli wykażemy się zaangażowaniem i nie będziemy unikać kontaktu z pożyczkodawcą, zaproponuje on nam rozwiązanie i dopasuje warunki spłaty do naszej aktualnej sytuacji finansowej.

 

Jak sfinansować niespodziewane wydatki? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl