3°C bezchmurnie

Kawiarnia naprawcza

Kiedy: 2018-03-24 , godzina: 11:00 | Gdzie: Miejsce Aktywnosci Lokalnej ul. Grójecka 109

rekreacja, Kawiarnia naprawcza - zdjęcie, fotografia

„Napraw, nie wyrzucaj” – pod takim hasłem Polskie Stowarzyszenie Zero Waste zaprasza 24 marca na pierwszą w Warszawie Kawiarenkę Naprawczą.

Coraz częściej, kiedy zepsuje nam się sprzęt domowy lub zniszczy ubranie, ze względu na brak czasu
i umiejętności, decydujemy się na wymianę uszkodzonego przedmiotu na nowy zamiast podjąć się naprawy. Przedmioty, które mogłyby nam służyć dłużej – trafiają na składowiska odpadów. Odpowiedzią na ten problem jest Kawiarenka Naprawcza.

Jeśli w czasie wiosennych porządków znajdziecie zepsute rzeczy - nie wyrzucajcie! Przynieście je do nas
24 marca w MAL przy ul. Grójeckiej 109, w godzinach 11.00 – 15.00, będzie na Was czekać szereg specjalistów, którzy bezpłatnie podejmą się naprawy zepsutych przedmiotów! Naprawimy m.in: rowery, sprzęty AGD, RTV, elektronikę, komputery, biżuterię i ubrania. A wszystko to w miłej, sąsiedzkiej atmosferze przy ciastku i kawie!

Kawiarenka naprawcza jest inicjatywą, która oszczędza mieszkańcom trudu. Podczas wydarzenia wszyscy będą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy specjalistów. Kawiarenka ma zwrócić uwagę na problem zbyt szybkiego i bezrefleksyjnego wyrzucania przedmiotów, które mogą służyć swoim użytkownikom przez długie lata.

Podstawą Kawiarenki Naprawczej jest integracja społeczności lokalnej, przy równoczesnym zwiększaniu świadomości ekologicznej mieszkańców, z pomocą stosowania zasad Circular Economy (gospodarki o obiegu zamkniętym), czyli przedłużania "życia" przedmiotów.

MAL Grójecka 109
filia Ośrodka Kultury Ochoty
24 marca (sobota)
godz. 11.00- 15.00

Wstęp wolny.
 

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl