18°C pochmurno z przejaśnieniami

Kochaj, zarządzaj i rób co chcesz

umiejętności , Kochaj zarządzaj chcesz - zdjęcie, fotografia

Już 24 września o godzinie 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury Ochota na ulicy Rokosowskiej 10 rozpocznie się całodzienna konferencja poświęcona rodzinie. Organizatorzy udowodnią, że rodzinę można porównać do prężnie działającej organizacji i efektywnie nią zarządzać. Spójna wizja i cele w połączeniu z miłością mogą dać wspaniałe efekty – o tym podczas wykładów opowiedzą zaproszeni prelegenci. Równolegle odbędą się Ochockie Warsztaty Twórcze dla dzieci.

Czy na rodzinę można spoglądać poprzez pryzmat firmy? Czy może być ona swoistą spółką z ograniczoną odpowiedzialnością? Z ograniczoną odpowiedzialnością z pewnością nie, niemniej organizatorzy konferencji „Rodzina Sp. z (nie) o.o.. Kochaj, zarządzaj i rób co chcesz” twierdzą, że na rodzinę można spojrzeć jak na małą firmę, która podlega wszystkim prawom i zjawiskom występującym w podobnych organizacjach. W tym ujęciu rodzina to wspólne przedsięwzięcie, które jest dynamiczne i nieustannie się rozwija. Aby wszystko działało tu jak trzeba ważna jest spójna wizja i podobne dążenia jej członków.

Udział w konferencji jest płatny. Koszt uczestnictwa w całym dniu wykładów wynosi 10zł za osobę dorosłą. Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest uprzednie zarejestrowanie się  na stronie organizatora, czyli Fundacji 2B: http://fundacja2b.pl .Równocześnie odbędą się Ochockie Warsztaty Twórcze dla dzieci w wieku od 3 do 13 roku życia. Udział dzieci w warsztatach jest z kolei bezpłatny. Rodzice mogą pozostawić dzieci pod kompetentną opieką i wysłuchać prelekcji.

 W programie konferencji znalazły się wykłady poświęcone celowi zakładania rodziny. Każda organizacja potrzebuje celu, gdy go zabraknie, ludzie prędzej czy później rozchodzą się. Pierwszy wykład skoncentruje się na tematyce miłości, jak ją realizować oraz w jaki sposób uczyć miłości dzieci. Podczas drugiego wykładu rodzina zostanie przyrównana do orkiestry - doskonałego zespołu wykonującego prawdopodobnie najbardziej skomplikowany utwór świata. Kolejne wykłady będą dotyczyć zasad niewychowywania dzieci, edukacji ekonomicznej i finansowej łatwej do wdrożenia nawet u maluchów, a także dylematów dotyczących różnych podejść wychowawczych, np. czy da się wychować dziecko bez klapsów? Prelegentami są doświadczeni psychologowie, ekonomi i terapeuci.

Motywem przewodnim Ochockich Warsztatów Twórczych będą emocje. Uporanie się z własną emocjonalnością przez młodego człowieka i rozwój inteligencji emocjonalnej to trudne zadania, jakie stoją przed dziećmi i młodzieżą. Warsztaty rozpocznie emisja znakomitego animowanego filmu „Ernest i Celestyna”, opowiadającego historię przyjaźni myszy z niedźwiedziem. Następnie młodzi uczestnicy Warsztatów zostaną podzieleni na trzy grupy, zgodnie z kryterium wiekowym. Dzieci wezmą udział w warsztatach kreatywności, twórczego ruchu, relaksacji i bajkoterapii. Warsztaty zakończą się wspólnym pokazem stworzonej przez dzieci animacji o emocjach.

Konferencja rodzinna  dla mieszkańców Dzielnicy Ochota jest projektem Fundacji 2B sfinansowanym przez Urząd Dzielnicy Ochota.

Więcej informacji udziela:  Marek Jaros tel. 791 122 442 fundacja2b@gmail.com

Kochaj, zarządzaj i rób co chcesz komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl

umiejętności , Szczęśliwice - więcej informacji