9°C słabe opady deszczu

Kto na Ochocie wygrywa do rady miasta?

samorząd, Ochocie wygrywa miasta - zdjęcie, fotografia

Na zlecenie naszej gazety przeprowadzono sondaż preferencji wyborczych mieszkańców Ochoty. Zapytano reprezentatywną grupę naszych mieszkańców, na kogo zagłosowaliby w wyborach do rady miasta. Oto wyniki:

Porównując wyniki sondażu prezydenckiego, które opublikowaliśmy dwa dni temu należy stwierdzić, że nie są one zaskakujące. Przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad Platformą Obywatelską jest mniejsza, ale nadal dość wyraźna. Jeśli chodzi o rozkład głosów podobna do tej, jaka wyszła z badań w poprzednim sondażu.

Na PiS chętniej głosują mężczyźni. Dobry wynik osiąga ta partia w przedziale wiekowym 55 – 64 lata ( 41%) oraz w przedziale powyżej 65 roku życia ( 29%). W porównaniu z Patrykiem Jaki mniejsze poparcie PiS otrzymuje od najmłodszych wyborców w przedziale wiekowym 18- 24 lata ( 20%). Jednak to i tak znacznie więcej niż PO, która wśród młodzieży uzyskuje poparcie rzędu 8%.

PO cieszy się większym poparciem wśród kobiet. Największe poparcie odnotowuje wśród respondentów w wieku 35 – 44 lata ( 29%) a najniższe wśród najmłodszej grupy wyborców (8%)

Na uwagę zasługują komitety bezpartyjne, czyli Bezpartyjni i Miasto jest nasze. Co prawda ich dorobek jest niewielki ok., 5% ale przy dużej ilości niezdecydowanych (26%) i fakcie, że oba te komitety maja ogromny elektorat zapasowy (po 25%) można postawić tezę, że uzyskanie mandatu do rady miasta z Ochoty nie jest niemożliwe.

Badania wykonano na zlecenie Informatora Ochoty i Włoch w dniach 11- 14 czerwca. Pracownia ABR SESTA wykonała sondaż techniką ankietową z zachowaniem rozkładu mieszkańców Ochoty według płci i wieku. Badanie zostało zrealizowane pośród 416 mieszkańców Ochoty, którzy są zameldowani w dzielnicy. Warunkiem udziału w badaniu było również kryterium wiekowe – osoby w wieku 18 lat i więcej. Badania przeprowadzono w pięciu centralnych punktach Ochoty: plac Narutowicza, Urząd dzielnicy, plac Baśniowy, park Szczęśliwicki oraz Targowisko Zieleniak


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl