1°C pochmurno z przejaśnieniami

Mechatronika i turystyka w liceum przy Siemieńskiego

szkolnictwo, Mechatronika turystyka liceum Siemieńskiego - zdjęcie, fotografia

Trwają spotkania informacyjne dla przyszłych licealistów w szkole przy ul. Siemieńskiego. Ci, którzy jeszcze nie znaleźli swojej dalszej drogi edukacji, tu na pewno nie będą się nudzić. 160 liceum (obecne gimnazjum nr 15) już jest szkoła niezwykłą, a biorąc pod uwagę kierunki jakie oferuje, nie ma żadnych wątpliwości – to jedna z najciekawszych szkół w całym mieście.

W tej szkole uczniowie nie mają problemu z rozmowami z nauczycielami. Jak nietrudno się domyślić, to po pierwsze zasługa podejścia kadry nauczycielskiej, ale też tutoringu. Brzmi tajemniczo, ale to nic innego jak indywidualne podejście do każdego z osobna, nawiązanie dobrych relacji nie tylko stricte edukacyjnych. Nauczyciele wskazują uczniom ich dobre strony i nakierowują na rozwiązywanie problemów. Więcej o tej dość niezwykle prowadzonej placówce pisaliśmy w poprzednim artykule.

Niezwykłe metody nauczania i podejście do uczniów, przyjazna atmosfera i do tego dwa naprawdę ciekawe kierunki. Pierwszy z nich to tajemniczo brzmiąca mechatronika.  Jak opisują fachowcy, mechatronika to połączenie inżynierii mechanicznej, elektrycznej, komputerowej, automatyki i robotyki, służące projektowaniu i wytwarzaniu nowoczesnych urządzeń. A dla zupełnych laików krótkie wyjaśnienie:  tworzenie robotów. Na tym kierunku licealiści będą mieli rozszerzoną matematykę, fizykę i informatykę. Szkoła nawiązała współpracę z Politechniką Warszawską i dzięki temu nabywanie nowych umiejętności będzie jeszcze ciekawsze.

Kolejny z kierunków będzie miał zwiększoną liczbę godzin geografii i dwa języki obce. Klasa turystyczna przy Siemieńskiego to współpraca z SGGW, dzięki czemu będą w niej elementy biznesu. IDEA BANK natomiast poprowadzi tu zajęcia z przedsiębiorczości. Trwają też rozmowy z Collegium Civitas na temat wspólnych lekcji.

Wszystkiego na pewno w kilku zdaniach opisać i opowiedzieć o 160 liceum po prostu się nie da. Dlatego warto skontaktować się ze szkołą i ją odwiedzić. Na miejscu będzie możliwość poznania wszystkich szczegółów.

TS
160 Liceum Ogólnokształcące przy ul. Siemieńskiego 6 tel. (22) 822 31 29 mail: g15@edu.um.warszawa.pl

 

Mechatronika i turystyka w liceum przy Siemieńskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl