8°C bezchmurnie

Na co zwrócić uwagę przy wyborze cateringu dietetycznego?

Zdrowie, zwrócić uwagę wyborze cateringu dietetycznego - zdjęcie, fotografia

Z roku na rok mamy coraz większą świadomość jak ważne jest właściwe odżywianie dla naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Jednocześnie jak na ironię mamy coraz mniej czasu, aby takie życie prowadzić. Dużo pracujemy, mało odpoczywamy, jemy byle co, byle szybko i bezproblemowo.

 

Niestety szybkie jedzenie najczęściej oznacza także jedzenie bardzo kaloryczne, maksymalnie przetworzona, pełne niezdrowych dodatków oraz cukru. Odpowiedzią na chroniczny brak czasu na przygotowywanie zdrowych zbilansowanych posiłków jest coraz popularniejsza w naszym kraju usługa cateringu dietetycznego zwana potocznie dietą pudełkową lub jedzeniem z pudełka.

 

 

Czy catering dietetyczny jest dla mnie?

Decydując się na dietę pudełkową, otrzymujemy każdego dnia pięć doskonale dopasowanych do naszych preferencji oraz potrzeb posiłków, które stanowią całodzienne menu. Dzięki temu nie musimy już robić zakupów, poszukiwać przepisów i spędzać długich godzin w kuchni, aby zdrowo oraz smacznie jeść. Zanim jednak zdecydujemy się na tę usługę, warto zastanowić się, czy odpowiada ona w pełni na nasze potrzeby oraz codzienne bolączki?

 

 

Dieta pudełkowa sprawdzi się u Ciebie, jeśli:

- żyjesz na wysokich obrotach i dużo pracujesz,

- nie masz czasu na gotowanie lub nie lubisz gotować,

- chcesz żyć zdrowo i zależy Ci na optymalnym odżywianiu złożonym ze świeżych składników,

- lubisz wygodne życie,

- cenisz sobie urozmaicone oraz smaczne posiłki,

- chcesz schudnąć lub wręcz przeciwnie zwiększyć masę ciała,

- jesteś na diecie eliminacyjnej z powodów zdrowotnych lub światopoglądowych.

 

 

Jak wybrać najlepszy catering dietetyczny podpowiadają specjaliści z Eat Zone:

 

1. Zapytaj znajomych, którą firmę polecają. Nie ma nic lepszego od uczciwej oceny osoby, która z takich usług korzystała.

2. Sprawdź opinie o rozważanych firmach oferujących diety pudełkowe na forach internetowych oraz we wpisach blogowych.

3. Wybierz firmę, gdzie menu jest układane przez profesjonalnego dietetyka. Jeśli jest taka potrzeba, to sprawdź jego kwalifikacje i dokonania.

4. Skorzystaj z zestawu próbnego, to pozwoli Ci sprawdzić nie tylko jakość posiłków, ale także ich smak i sposób zapakowania. Jeśli nie będzie Ci odpowiadał, zrezygnujesz bez straty.

5. Twoja całodzienna dieta musi składać się z pięciu posiłków, ponieważ tylko taki sposób odżywiania wyrobi u Ciebie zdrowe nawyki i zapewni stały dopływ energii do Twojego ciała. Wybierz więc firmę, która taką opcję oferuje.

6. Jeśli cierpisz na celiakię lub różnego typu alergie pokarmowe to koniecznie sprawdź, czy catering posiada certyfikaty upoważniające do żywienia w tym zakresie. Chodzi o Twoje zdrowie oraz życie, tutaj nie ma miejsca na niedomówienia, eksperymenty oraz zanieczyszczenia.

7. Wybierz firmę, która mieści się blisko Twojego miejsca zamieszkania. To da Ci gwarancję, że Twoje posiłki będą maksymalnie świeże. Nigdy nie zgadzaj się na dostarczanie posiłków jednocześnie na kilka dni. Tylko jedzenie dowożone codziennie będzie jednocześnie zdrowe oraz smaczne.

8. Postaw na tę firmę, w której możesz skonsultować się z dietetykiem nie tylko na etapie wyboru odpowiedniej diety, ale która zapewnia dostęp do specjalisty także w trakcie trwania Twojego abonamentu.

9. Niska cena najczęściej oznacza także niską jakość. Niestety dobre jakościowo produkty spożywcze kosztują więcej. Jednak na jedzeniu nie warto oszczędzać, ponieważ to ono warunkuje nasze doskonałe samopoczucie oraz zdrowie. Dlatego warto za dietę pudełkową zapłacić nieco więcej, aby w pełni korzystać ze wszystkich zalet, jakie przynosi naszemu organizmowi świeże jedzenie.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze cateringu dietetycznego? komentarze opinie

  • gość 2017-12-16 11:10:57

    A najlepiej sobie porównać cateringi w porównywarce cateringów :) Cateromarket.pl

  • gość 2018-06-29 15:32:48

    Mi poleciła koleżanka a ja nie żałuję, że jej posłuchałam bo odkąd jadam z LunaBox jestem pełna energii i bardzo smakują mi przyrządzane przez nich posiłki. Nie dość, że zdrowe to zróżnicowane więc nie mają prawa się znudzić

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl