26°C bezchmurnie

Ochota dla uchodźców z Syrii

Ochota dla uchodźców z Syrii, Ochota uchodźców Syrii - zdjęcie, fotografia

Porozumienie między Zarządem Dzielnicy Ochota, Fundacją „EVA” i Kawalerami Maltańskimi pozwoli na skuteczne włączenie się Ochoty w pomoc dla ofiar wojny w Syrii.

Rada Miasta Stołecznego Warszawy w grudniu 2016 podjęła stanowisko w sprawie pomocy najmłodszym mieszkańcom Aleppo i podobne działania pomocowe planowali młodzi wolontariusze związani z XXI LO im. Hugona Kołłątaja. Rzeczywistość wojenna jednak zmienia się bardzo dynamicznie i choć mieszkańcy Aleppo nadal borykają się z biedą, to korzystają z pokoju i komunikacji między zniszczonymi i nietkniętymi przez wojnę dzielnicami miasta. Toteż obecnie najgorsza jest sytuacja humanitarna dawnych mieszkańców Aleppo, którzy wybrali uchodźstwo.

Liban jest krajem, w którym liczba uchodźców z Syrii przekracza milion – to 1/4 ludności kraju. Tylko część z nich znalazła możliwości noclegowe i zatrudnienie w libańskich miastach. W dwóch przygranicznych prowincjach, nadmorskiej Akkar i niesłychanie pięknej dolinie Bekaa uchodźcy koczują w nieformalnych obozowiskach. Właśnie tam dostrzega potrzebę i możliwości pomocy Zakon Kawalerów Maltańskich.

Dlatego na Ochocie odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek, a środki z niej zostaną przekazane dla placówek świadczących pomoc socjalną i medyczną w tych skupiskach uchodźców. Tak stanowi porozumienie sygnowane przez Zarząd Dzielnicy Ochota, Fundację „EVA” i Związek Polskich Kawalerów Maltańskich.

Partnerzy porozumienia podzielą się działaniami. Jak wyjaśnia zastępca burmistrza Grzegorz Wysocki, Fundacja Pomocy Społecznej „EVA” przeprowadzi zbiórkę z udziałem licznych ochockich wolontariuszy, Zarząd Dzielnicy pokryje koszty z tym związane i zadba o promocję zbiórki, a zakonnicy dopilnują przekazania środków na rzecz potrzebujących i rozliczenia się z wydatków.

Zbiórka potrwa od kwietnia do września. Wolontariusze z puszkami na datki będą się pojawiać na wszystkich publicznych imprezach i uroczystościach. A reszta zależy od naszej ofiarności.

Wszystkich chcących włączyć się w akcję prosimy o kontakt:

Fundacja Pomocy Społecznej EVA
ul. Białobrzeska 5, 02 – 379 Warszawa
tel. fax. 48 22 659 15 08, 668 91 82, 605 252 440
mail: fundacja@eva.org.pl

Mile widziane również datki na ten cel:
PEKAO SA IV O/Warszawa 97 1240 1053 1111 0010 0541 1093
z dopiskiem: Ochota dla uchodźców z Syrii

Treść porozumienia

Zasady zbiórki  publicznej „Ochota dla uchodźców z Syrii” (nr MSWiA 2017/169/OR)

Warto poliubić
https://www.facebook.com/OchotaDlaSyrii/?fref=ts 

 


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl