16°C bezchmurnie

Ochota na kota

zwierzęta, Ochota - zdjęcie, fotografia

Chyba wszyscy znamy Schronisko dla zwierząt na Paluchu. To tu docierają bezdomne zwierzęta z terenu m.st. Warszawy dostarczane przez Eko-patrole SM jak i osoby prywatne, to tu rozpoczynają poszukiwania właściciele zagubionych zwierząt, to tu rozpoczynają się procesy adopcyjne osób zainteresowanych adopcją naszych podopiecznych.

To miejsce to nie dom docelowy dla bezdomnych zwierząt. To jedynie przystanek na ich trudnej drodze życia. Przystanek pomiędzy jednym domem a drugim domem.

Obecnie w schronisku przebywa, na co dzień niecałe 800 psów i ok. 80 kotów. Miesięcznie do Schroniska trafia ok. 300 zwierząt, w tym: ok. 200 psów i ok. 100 kotów. Jednak pocieszająca informacją jest to, że od 2011 ilość zwierząt sukcesywnie maleje.

Jednym z tych czynników, który powoduje, że zwierząt w schronisku na Paluchu to coraz większa ilość adopcji.  Dlatego bardzo dobrze się stało, że władze naszej dzielnicy postanowiły przyznać schronisku bardzo eksponowany lokal przy ulicy Grójeckiej 79.

- W tym miejscu będzie punk adopcyjny dla kotów. Będzie można zobaczyć konkretne koty i dowiedzieć się konkretnych rzeczy związanych z adopcją. Bardzo często mieszkańcy chcieliby zaopiekować się kotem, ale jechanie na Paluch czasami przysparza im kłopotów. Dobrze, że na Ochocie powstanie takie miejsce – komentuje sprawę znana opiekunka bezpańskich zwierząt, radna Dorota Stegienka, która popierała tą lokalizację.

Na Grójeckiej będzie znajdował się również punkt informacyjny Schroniska na Paluchu. Bardzo ładna będzie miał również nazwę „Ochota na kota”. Już nie możemy się doczekać otwarcia.


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl