9°C słabe opady deszczu

Ochota na Mundial

To była wesoła i emocjonująca niedziela na Tarczyńskiej! Rozpoczął zespół „Molo”, którego solistka podbiła słuchaczy niezwykłym tembrem głosu i wspaniałym śpiewem. Jako, że tegoroczne „Święto ulicy Tarczyńskiej” odbywało się pod hasłem „Ochota na Mundial” – w repertuarze zespołu znalazła się piosenka „Futbol, futbol”.

Piłkarskich akcentów było dużo – żywa maskotka w kostiumie piłki nożnej, mecz piłki ulicznej z nagrodami, quiz o mundialu, stoisko z różnymi gadżetami piłkarskimi i biało czerwone balony z napisem „Polska gola”. W takiej scenerii Renata Szczepaniak, na melodię szlagieru Martyniuka zaśpiewała: „Przez Twe barwy, te biało-czerwone oszalałam…” a Karol Matejak fantastycznie wykonał utwór „We are the champions”.

Oczekiwany przez wszystkich recital, Bohdan Łazuka rozpoczął piosenką “Tajemnica mundialu”, czyli “entliczek pentliczek, co zrobi Piechniczek…”. Było wiele innych piosenek, które znali i śpiewali z tym wyjątkowym artystą – wszyscy, niezależnie od wieku.

Panowie burmistrzowie – Krzysztof Kruk i Grzegorz Wysocki, w towarzystwie radnej Doroty Stegienki przedstawili wyniki Ochockiego Mundialu 2018. A zaraz potem wysłuchaliśmy bardzo dobrego koncertu grupy NOT BIG BUT BAND.

Działo się nie tylko na estradzie i na ulicy, ale także w podwórkach Tarczyńskiej 11. W położonym w głębi „Teatr Pogotowie Poetyckie” zaprezentował „Ballady Mirona”. A pierwszym od ulicy stowarzyszenie SPIN prowadziło bardzo ciekawe zajęcia z dziećmi. Kolejne Święto ulicy Tarczyńskiej za nami – było SUPER! (ml)

 


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl