14°C lekkie zachmurzenie

Pieniądze na firmę pożyczysz w sektorze pozabankowym

inwestycje, Pieniądze firmę pożyczysz sektorze pozabankowym - zdjęcie, fotografia

Dotychczas pożyczki pozabankowe były alternatywnym rozwiązaniem jedynie dla osób prywatnych. Jednak od pewnego czasu również przedsiębiorcy mogą w ten sposób pozyskać pieniądze na swój biznes. I to od pierwszego dnia działalności.

Praca "na swoim" interesuje coraz więcej Polaków, gdyż kojarzy się z możliwością odniesienia sukcesu i osiągnięcia stabilizacji finansowej. Jednocześnie rezygnacja z etatu gwarantującego stałą pensję w przypadku wielu osób nie wchodzi w grę ze względu na niepewność związaną z tym, jak nasz biznes będzie się rozwijał, a przede wszystkim, czy i kiedy zacznie przynosić zyski. Niestety, dobry pomysł to dopiero połowa sukcesu. Często przeszkodą nie do przejścia jest brak środków finansowych niezbędnych do zrealizowania własnego przedsięwzięcia. Szczególnie trudno jest uzyskać kredyt w banku, gdy nie mamy za sobą odpowiedniego stażu prowadzenia firmy (zwykle banki wymagają co najmniej 6 miesięcy funkcjonowania na rynku). Loan Magazine sprawdził, do kogo może zwrócić się przedsiębiorca, gdy potrzebuje środków na start lub rozwój swojego biznesu, a nie może skorzystać z kredytu w banku.

 

Pożyczkodawca najbliższy biznesmenom

 

Aasa Polska, w Polsce znana z pożyczek pozabankowych na raty, swoją ofertę biznesową uruchomiła pod koniec maja 2016 roku, ale już na wstępie pokazała, że jej propozycja  może najbardziej odpowiadać małym i średnim firmom. Największą przewagą marki nad konkurencją jest to, że o pożyczkę można ubiegać się już od pierwszego dnia prowadzenia biznesu – obowiązkowo musi to być indywidualna działalność gospodarcza. Tymczasem Bocian Pożyczki wymaga, aby firma funkcjonowała co najmniej 3 miesiące. Podobny warunek stawia IWOCA, która dokłada jeszcze konieczność osiągania sprzedaży na kwotę co najmniej 50 tys. zł w skali roku.

 

Inne warunki Pożyczki dla biznesu od Aasa to wiek 20-80 lat, brak wpisów w bazach dłużników BIG, stały dochód oraz zameldowanie na stałe w Polsce. Cały proces ubiegania się o finansowanie przebiega online. Warunkiem koniecznym uzyskania pożyczki jest wpis do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Decyzja o przyznaniu pożyczki wydawana jest w czasie rzeczywistym, co znacząco skraca czas oczekiwania na środki. Dla porównania, Provident Polska czy Inicjatywa Mikro rozpatrują wniosek w ciągu jednego dnia, natomiast IWOCA oraz Fundusz Mikro wydają decyzję do 48 godzin.

 

Ile pożyczy przedsiębiorca poza bankiem?

 

Przedsiębiorcy w ramach pożyczki pozabankowej mogą liczyć nawet na wsparcie rzędu od 5 do 150 tys. zł na 6 miesięcy. Taką opcję udostępnia IWOCA, która proponuje bezpłatny limit kredytowy. Inicjatywa Mikro pozwala wnioskować o 60 tys. zł i rozłożyć spłatę na nawet 60 miesięcy. O połowę mniej pożyczymy od Funduszu Mikro (30 tys. zł), mając 36 miesięcy na zwrot. Provident limituje pożyczkę dla firm do 15 tys. zł na góra 24 miesiące. Aasa Polska ustawia widełki między 1 a 10 tys. zł, a okres spłaty wynosi do 24 miesięcy. Ofertę biznesową ma również Profi Credit (500 – 4 tys. zł na 24 miesiące) oraz Bocian Pożyczki (kwota i okres spłaty zależą od indywidualnej sytuacji przedsiębiorcy).

 

Brak wystarczających środków finansowych na rozkręcenie biznesu czy skierowanie go na wyższy etat to jeden z powodów, dla których albo rezygujemy z pomysłów, albo tkiwmy w stagnacji. Zwłaszcza przedsiębiorcy dopiero wchodzący ze swoim produktem czy usługą na rynek co rusz spotykają się z odmowami po złożeniu wniosku o kredyt w banku. Jak widać istnieje alternatywa, która nie wymaga załatwiania zbyt wielu formlaności, a pozwala w szybki sposób zapewnić dostęp do niezbędnej gotówki. Są to pożyczki pozabankowe dla przedsiębiorców, w tym pożyczka rekomendowana przez Loan Magazine, czyli oferta Pożyczki dla biznesu od Aasa Polska.

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl

inwestycje, - więcej informacji