8°C bezchmurnie

Piknik rodzinny "Mózg lubi ruch"

Kiedy: 2018-11-17 , godzina: 11:00 | Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 264 przy ul. Skorochód-Majewskiego 17

imprezy plenerowe, Piknik rodzinny Mózg - zdjęcie, fotografia

Zapraszamy w sobotę, 17 listopada 2018 roku, w godzinach 11.00-14.30 na atrakcyjną imprezę, która odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej nr 264 przy ul. Skorochód-Majewskiego 17.

Będzie to piknik dla rodzin z pociechami w wieku od 3 do 10 lat. Mogą przyjść rodzice, dziadkowie, a także nauczyciele i wszyscy, którzy na co dzień kontaktują się z dziećmi. Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy aktywność fizyczna wpływa na rozwój mózgu człowieka, będzie mógł się o tym przekonać podczas pikniku.  Fascynujące jest to, że różne rodzaje ruchu wpływają w różny sposób na poszczególne części mózgu. Możemy poprzez zabawy ruchowe poprawić zdolność koncentracji, zapamiętywania, spostrzegania. Specjaliści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 9, placówek oświatowych na Ochocie oraz warszawskich  klubów i fundacji pokażą, jak można uaktywnić dzieci w domu, na spacerze. Zapraszamy do uczestniczenia w wielu atrakcyjnych aktywnościach, m.in. w zajęciach:
- z instruktorem przy muzyce hip-hopowej;
- ORIGINAL PLAY, tzw. zabawa przez serce;
- pokazach żonglerki, akrobatyki, sekcji judo.

 Będzie również możliwość udziału w zabawach ruchowych - sensorycznych "Domowa sensoryka dla smyka" oraz wytwarzania prostych zabawek recyklingowych.

Dla zainteresowanych dorosłych przewidujemy konsultacje u specjalistów. To ważne, aby dowiedzieć się, jakie zabawy są najkorzystniejsze dla rozwoju dziecka. Wszystkich powinno zachęcić hasło "Od Dużego zależy rozwój Małego".

Zapraszamy w jesienny dzień na dużą dawkę wiosennej aktywności

Dyrekcja i pracownicy         
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 9 
wraz ze Współorganizatorami Pikniku "Mózg lubi ruch"


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl