0°C mgła

Program OWS: Ochota jest i będzie zieloną dzielnicą

Program Ochockiej Wspólnoty Samorządowej, Program Ochota będzie zieloną dzielnicą - zdjęcie, fotografia

My, mieszkańcy Ochoty Zwykli obywatele połączeni troską o naszą dzielnicę. Zdecydowani dbać o jej ciało – przestrzeń. Zdeterminowani, aby usprawnić jej mózg – urząd. Pragnący rozwoju jej ducha, którym jest – społeczność. Jednocząc nasze wysiłki dla wypełnienia tych zadań. W trosce o byt i przyszłość naszej Małej Ojczyzny, powołaliśmy Ochocką Wspólnotę Samorządową oraz stworzyliśmy ten program wyborczy, który był, jest i będzie nam mapą i kompasem w wyprawie po lepsze jutro dla Ochoty.

Jesteśmy dzielnicą, która posiada dużo pięknych parków i skwerów. W tej kadencji zrealizowaliśmy nasz wieloletni postulat budowy kolejnego parku. Park Zachodni stał się faktem. Uważamy, że w nadchodzącej kadencji trzeba stworzyć dwa skwery. Pierwszy to teren zielony należący do wojska, położony na zapleczu budynku Bitwy Warszawskiej 12, a drugi to teren obecnego targowiska zastępczego przy ulicy Majewskiego, który po zakończeniu modernizacji północnej strony bazaru Banacha i powrocie kupców do nowo wybudowanej hali powinien stać się skwerem.
Uważamy również, że plac Pod Skrzydłami należy poprawić tak, aby pojawiły się na nim drzewa i znacznie bogatsza roślinność. Widzimy również duży potencjał zapomnianego trochę przez dzielnicę parku Grotowskiego, któremu chcielibyśmy w nadchodzącej kadencji poświęcić więcej uwagi. Będziemy za wszelka cenę bronić skweru przy ulicy Barskiej, któremu grozi zabudowa. W naszej dzielnicy sadzi się wiele drzew, jednak mogłoby być ich jeszcze więcej. Dlatego uważamy, że należy wspierać wszelkie akcje mieszkańców w tym zakresie, również poprzez zwrot kosztów zakupionych sadzonek.


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl