23°C lekkie zachmurzenie

Sąsiedzka garażówka

To już druga sąsiedzka wyprzedaż garażowa zorganizowana  w Ośrodku Kultury Ochoty. Tym razem w przestrzeni  Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) przy Grójeckiej 109 "Pod Skrzydłami" (poprzednia lokalizacja w Pawilonie „Pod Okiem” okazała się zbyt mała, by pomieścić wszystkich chętnych).

Idea garażówek jest prosta - nawiązywanie relacji i znajomości sąsiedzkich a przy okazji  z jednej strony pozbycie się  rzeczy niepotrzebnych, zalegających w szafach, pawlaczach czy piwnicach, z drugiej upolowanie ciekawych rzeczy za niewielką cenę. To działa. A o potrzebie takiej formy świadczy najlepiej ilość chętnych do wystawienia się ( niektórzy próbowali nawet  rozkładać stoiska na zewnątrz) oraz osób odwiedzających imprezę.

I nie ma w tym nic niezwykłego, ani nadzwyczajnego, bo idea garażówek nie jest nowa i świetnie się sprawdza w innych dzielnicach. Tylko na Ochocie było z tym kiepsko. Od razu – poprzez kontrast – przypomniało mi się jak to dwa lata temu mieszkańcy złożyli projekt do budżetu partycypacyjnego, który nazwali „wystawki rzeczy niepotrzebnych”.  Realizacją tegoż zajmowały się co najmniej dwa wydziały urzędu dzielnicy  i ZGN - ze skutkiem fatalnym (kompletna klapa), a w przypadku  obecnej garażówki zajmuje się tym jedna osoba z ramienia OKO i wszyscy już pytają kiedy następna sąsiedzka wyprzedaż.

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl