8°C bezchmurnie

Ścieżka edukacyjna "Ptaki Szczęśliwic" otwarta

Kiedy: 2015-02-07 , godzina: 09:00 | Gdzie: Pętla autobusowa na Szczęśliwicach

24 stycznia została zainaugurowana ścieżka edukacyjna "Ptaki Szczęśliwic", wspólna inicjatywa mieszkańców oraz dzielnicy Ochota. Inauguracyjny spacer był jednym z czterech w cyklu promującym tę ścieżkę.

Ścieżka edukacyjna "Ptaki Szczęśliwic" to 10 tablic z ptakami odwiedzającymi regularnie park Szczęśliwicki oraz jedna dodatkowa tablica zbiorcza z poglądową mapką. Na każdej z tablic znajdują się kody QR, kierujące do plików z ptasimi głosami. Odwiedzając park Szczęśliwicki, można  zobaczyć około 20 gatunków ptaków.   Ścieżka to projekt inicjatywy lokalnej (Dzika Ochota oraz UAU Projekt) we współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska Dzielnicy Ochota oraz Centrum Komunikacji Społecznej, sfinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.   W minioną sobotę odbył się pierwszy spośród czterech spacerów promujących nową ścieżkę edukacyjną „Ptaki Szczęśliwic”.  Kolejne spacery zplanowano na 7 lutego, 7 marca oraz 11 kwietnia.  Zbiórka o 9.00 na pętli Szczęśliwice. Czas trwania spaceru ok. 2-3 godziny. 


Ścieżka edukacyjna "Ptaki Szczęśliwic" otwarta komentarze opinie

  • gość 2015-01-26 13:15:20

    I co z tego , że ścieżka edukacyjna jeżeli nikt z Wydziału Srodowiska Ochoty nie dokarmia kaczek . Dokarmiają mieszkańcy mieszkający w pobliżu Parku ale tylko chlebem a nie ziarnem zbożowym . W 2012 i 2013 r. z polecenia byłego burmistrza było w zimie wysypywane zboże ale niestety w 2014 i w tym roku wystawione tablice informacyjne o ptakach żyjąjcych na jeziorku bez dbałości o ich kondycję życiową. Odtrąbiono znowu sukces Wydziału Środowiska i na tym koniec. Natomiast na głównej tablicy Wydziału przy basenach napisano aby nie dokarmiać kaczek chlebem bo to dla nich szkodliwe. Gratuluję"bezpornego sukcesu " Wydziałowi bo bez dokarmiania przez obywateli ptaki by dawno zdechły bo samymi tablicami się nie wyzywią. Irek

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl