13°C lekkie zachmurzenie

Sesja specjalna na Ochocie w sprawie ustawy metropolitalnej

Kiedy: 2017-02-15 , godzina: 16:30 | Gdzie: Urząd Dzielnicy Ochota

polityka, Sesja specjalna Ochocie sprawie ustawy metropolitalnej - zdjęcie, fotografia

Sesja poświęcona będzie poselskiemu projektowi zmian ustroju Warszawy. Oto projekt stanowiska zgłoszonego przez grupę ochockich radnych

„Stanowisko Rady Dzielnicy Ochota

w sprawie projektu ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy

Rada Dzielnicy Ochota wyraża głębokie zaniepokojenie zapisami projektu ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy, który wpłynął do Sejmu RP w dniu 30 stycznia br. oraz sposobem jej procedowania.

W związku z powyższym stanowczo żądamy natychmiastowego zaprzestania prac nad tym dokumentem, który stanowi jaskrawy przykład lekceważenia zarówno warszawiaków jak i mieszkańców gmin sąsiadujących ze stolicą. Rada Dzielnicy Ochota popiera referendum w tej sprawie uchwalone przez Radę m.st. Warszawy w dniu 6.02.2017 r.. Apelujemy do mieszkańców dzielnicy o liczny udział i głosowanie przeciwko zmianie granic miasta stołecznego Warszawy poprzez dołączenie kilkudziesięciu sąsiednich gmin.

Z ogromnym zaniepokojeniem odbieramy projekt nowej regulacji ustrojowej dla m.st. Warszawy, zgodnie z którą Prezydenta miasta stołecznego Warszawy wybieraliby nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale także okolicznych gmin, a o największych inwestycjach decydowałaby Rada złożona głównie z przedstawicieli gmin podwarszawskich,  z regulacją, w której zapisano, iż w Radzie Miasta jeden radny reprezentowałby dzielnicę zamieszkałą przez ponad 200 000 mieszkańców i również jeden radny reprezentujący dzisiejszą gminę podwarszawską zamieszkałą przez
10 000 mieszkańców.

Uważamy, iż zaproponowana ustawa odbiera mieszkańcom Warszawy suwerenność i możliwość decydowania o własnych sprawach. Ponadto proponowane regulacje stanowią bardzo poważne zagrożenie dla dorobku ostatnich lat wypracowanego przez władze m.st. Warszawy, we współpracy ze społecznościami lokalnymi i władzami okolicznych gmin.”

Specjalna sesja Rady Dzielnicy Ochota.

15 lutego (środa)

Godz. 16.30.

Urząd Dzielnicy Ochota

 

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl

polityka, z Warszawy - więcej informacji