3°C bezchmurnie

Słupki głupki

parkowanie, Słupki głupki - zdjęcie, fotografia

Poniżej publikujemy list do dyrektora Zarządu Dróg Miejskich. Sprawa jak wiele innych w naszym mieście. Stawianie słupków przez ZDM gdzie popadnie to temat rzeka. Poniższy przykład to kolejny absurd, na który może ktoś zareaguje. Życzymy powodzenia i będziemy sprawę śledzić.

Szanowny Pan
Łukasz Puchalski,

 Chciałbym zgłosić do Zarządu Dróg Miejskich następujący temat.  Mianowicie ustawione na środku chodnika biało-czerwone słupki. Załączam zdjęcie.

Zdjęcie przedstawia odcinek od ulicy Białobrzeska 15 do skrzyżowania Białobrzeska / Opaczewska.

Z prośbą o ich usunięcie. Ustawione słupki są nie do zaakceptowania. Zostały ustawione przed 2016r. w przestrzeni dość wąskiego chodnika, a przede wszystkim w tej jego części, która powinna tworzyć pas wolny od przeszkód, chroniony ze względu na poruszanie się osób słabo widzących i niewidomych, starszych.

Ponadto rozwiązanie to jest sprzeczne z Zarządzeniem nr 1539/2016 Prezydenta m.st. Warszawy dot.  „Standardów projektowania i wykonywania dróg dla pieszych w m.st. Warszawie i Wytycznych projektowania i wykonywania dróg dla pieszych w m.st. Warszawie". Zarządzenie to obowiązuje od października 2016 r.

Zastosowane rozwiązanie nie powinno tak wyraźnie przeszkadzać pieszym. W związku z tym proszę o usunięcie słupków i zabezpieczenie odpowiednio miejsc po ich usunięciu.

Z poważaniem,
PR ( dane do wiadomości redakcji)

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl