8°C bezchmurnie

Światełko Pokoju we Włochach

samorząd, Światełko Pokoju Włochach - zdjęcie, fotografia

W tym roku podczas spotkania świątecznego w urzędzie dzielnicy Włochy, Harcerze z komendantem Pawłem Chempińskim na czele, przynieśli Betlejemskie Światełko Pokoju, które złożyli na ręce Burmistrza Michała Wąsowicza.

Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest na świecie od 31 lat. Polscy harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego uczestniczą w sztafecie Światła od 1991 roku. Dzięki nim światło trafia nie tylko do mieszkańców naszego w kraju, ale przekazują je także skautom na Litwie, Ukrainie, w Danii i Niemczech. Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. W historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. Tegorocznej sztafecie przyświeca hasło „W Tobie jest światło”. Harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.

Jak piszą harcerze: "My, harcerze ZHP, przekazując Betlejemskie Światło Pokoju pragniemy uwrażliwić na wszystkie potrzeby współczesnego człowieka, byśmy proszącym radośnie spieszyli z pomocą, milczących w cierpieniu dostrzegli, a ukrywających się odnajdywali i okazywali im pomoc. Betlejemski Ogień niech umacnia nasze braterstwo i współpracę dla dobra człowieka. Niech obudzi i pogłębi w nas wrażliwość na cudze potrzeby." Przy tej okazji, życzymy wszystkim pełnych pokoju, miłości i radości Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. I Szczęśliwego Nowego Roku.

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl