26°C bezchmurnie

Widoczny pieszy na Ochocie - lampy doświetlające przejścia dla pieszych (nr 1008)

BP Stara Ochota, Widoczny pieszy Ochocie lampy doświetlające przejścia pieszych 1008) - zdjęcie, fotografia

Zbliża się nieuchronnie czas głosowania ( 14 – 30.06) na projekty w budżecie partycypacyjnym. W tym roku głosujemy w czterech obszarach: Stara Ochota, Szczęśliwice, Rakowiec i Pole Mokotowskie. Dokonaliśmy przeglądu projektów i postanowiliśmy zaprezentować kilka ważnych, ciekawych i potrzebnych pomysłów. Oto jeden z nich:

Widoczny pieszy na Ochocie - lampy doświetlające przejścia dla pieszych (nr 1008)

Na Ochocie dość często dochodzi do wypadków drogowych z udziałem pieszych. Wyjątkowo niebezpieczne są przejścia dla pieszych pozbawione sygnalizacji świetlnej, przy których niezbędna jest szczególna ostrożność ze strony kierowców.

Po zmierzchu na takich przejściach piesi są praktycznie niewidoczni dla kierowców. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy słońce wcześnie zachodzi a w ubiorze dominują ciemne barwy, często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Odpowiednie doświetlenie przejść umożliwi kierowcom wcześniejsze dostrzeżenie pieszych poruszających się na nich, co pozwoli na szybszą reakcję i zahamowanie w porę pojazdu.

Projekt zakłada montaż LED-owych lamp doświetlających na wybranych ochockich przejściach dla pieszych. W projekcie znajdują się przejścia na ochockich ulicach:
Niemcewicza (przed budynkiem nr 26, przy skrzyżowaniu z ul. Kaliską, przy skrzyżowaniu z Tarczyńską), Filtrowej (przy przystanku tramwajowym NIK i przy skrzyżowaniu z ul. Mianowskiego),
Krzyckiego (przy skrzyżowaniu z Dantyszka ),  Krzywickiego (przy skrzyżowaniu z ul. Nowowiejską) Nowowiejskiej (przy skrzyżowaniu z Krzywickiego), Nowogrodzkiej (przy budynku nr 76).

Koszt projektu:  248 000 zł

Autorka projektu:  Karol Wiszniewski


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl