18°C pochmurno z przejaśnieniami

Zagłębienie Wawelskiej – zbieramy podpisy

Na Żoliborzu powstała koncepcja, aby zobowiązać uchwałą rady miasta władze Warszawy, aby zaniechały budowy mostu Krasińskiego, a pieniądze, jakie na ten cel zgromadziły przeznaczyły na budowę mostu „Na Zaporze”, łączącego Wawer z Wilanowem i Ursynowem oraz sfinansowały inwestycję pt. „Zagłębienie ulicy Wawelskiej”.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy:

Jednym z miejsc, w których występują największe problemy komunikacyjne w Warszawie jest rejon ulicy Wawelskiej na Ochocie. Natężenie ruchu należy do najwyższych w Warszawie ( ok. 50 tys. samochodów na dobę) a przepustowość ulicy jest daleko niewystarczająca. Ze względu na ciągłe korki komunikacyjne, natężenie hałasu, wielkość emisji spalin i skala drgań są dużo większe, niż mogłyby być, gdyby władze Warszawy zrealizowały budowę tunelu pod ulicą Wawelską od Alei Niepodległości do ulicy Szczęsliwickiej. Długość tunelu wyniesie ok. 2,5 km, toteż przystąpienie do prac przygotowawczych powinno nastąpić jak najszybciej, gdyż niewątpliwie inwestycja będzie wymagała dużych nakładów i długiego czasu realizacji.

Ochocka Wspólnota Samorządowa postanowiła wesprzeć tą inicjatywę zbierając podpisy projektem uchwały.
- Niewątpliwe jest to okazja do połączenia sił, aby załatwić za jednym zamachem wiele problemów dolegliwych dla mieszkańców. Kwestia zagłębienia ulicy Wawelskiej to jeden z najważniejszych zadań inwestycyjnych w tym rejonie mogących diametralnie poprawić, jakość życia przy jednoczesnym usprawnieniu ruchu tranzytowego przez nasza dzielnicę. – powiedziała nam Barbara Laszczkowska z OWS i dodaje, że Wspólnota przekazała inicjatorom uchwały pierwsza partię zebranych podpisów. Jest ich ponad tysiąc.

- Zebraliśmy już ponad siedem tysięcy podpisów. Akcja trawa w kilku dzielnicach Warszawy. Pragniemy serdecznie podziękować Wspólnocie za wsparcie naszej inicjatywy. -   stwierdza Józef Menes koordynator całej akcji.

Ochocka Wspólnota Samorządowa apeluje do mieszkańców o włączenie się do akcji i zbieranie podpisów po sąsiadach.

Wszystkie osoby chcące zaangażować się w akcje prosimy o kontakt z panią Barbarą Laszczkowską

mail: barbaralaszczkowska@o2.pl lub tel. 501 016 132

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl

inwestycje, Stara Ochota - więcej informacji