7°C lekkie zachmurzenie

Zdrowo zaczytani z Atrium Reduta

Kiedy: 2018-02-10 , godzina: 11:00 | Gdzie: Atrium Reduta

Handel i usługi, Zdrowo zaczytani Atrium Reduta - zdjęcie, fotografia

Jak sprawić, by jedzenie było smaczne, kolorowe, a jednocześnie zdrowe? Najlepiej przyrządzić je w formie pysznego koktajlu! Już w najbliższą sobotę, 10 lutego, mali goście Atrium Reduta wezmą udział w „Zaczytanej Ławce”, spotkaniu czytelniczemu poświęconemu (nie)zdrowej diecie najmłodszych. Goście specjalni wydarzenia, finaliści programu „MasterChef Junior”, zachęcą dzieci i ich rodziców do zdrowego odżywiania, przyrządzając smakowite shaki.

Dzieci w Polsce jedzą słodkie przekąski nawet dwa razy dziennie[1]. O skutkach złych nawyków żywieniowych będzie można dowiedzieć się, biorąc udział w wydarzeniu w Atrium Reduta, które połączy krainę książek ze sztuką kulinarną.

Główną atrakcją „Zaczytanej Ławki”, którą przygotowały wspólnie centrum handlowe
i Fundacja Zaczytani.org, będzie spektakl Pana Teatrzyka „Dlaczego dzieci jedzą śmieci”. Sztuka powstała na podstawie książki o tym samym tytule, autorstwa Anny Manny Poznańskiej. Bohaterką napisanej z udziałem specjalistów pozycji jest Lukrecja, która w przystępny sposób tłumaczy, jakie są skutki niezdrowego odżywiania.

Podczas spotkania najmłodsi goście centrum będą mogli spróbować smacznych i zdrowych koktajli przygotowanych przez finalistów programu MasterChef Junior. Uczestnicy „Zaczytanej Ławki” w Atrium Reduta poznają tajniki przyrządzania pysznych shake’ów i przekonają się, że
w kuchni można się świetnie bawić. Najbardziej utalentowane kulinarnie dzieci w Polsce, łącząc dobrą zabawę z edukacją, udowodnią, że zdrowe gotowanie nie musi być nudne.

- Atrium Reduta wspólną akcją z Fundacją Zaczytani.org zaprasza najmłodszych do pięknej krainy książek. Literatura odgrywa ważną rolę w rozwoju dzieci i ich edukacji, pomagając zrozumieć świat, radzić sobie z emocjami i budować relacje z innymi. Spotkanie w naszym centrum ma charakter edukacyjny – poprzez zabawę w świecie książek i teatru chcemy zaprezentować najmłodszym zdrowe nawyki żywieniowe. Przy okazji wydarzenia gorąco zachęcamy do udziału w zbiórkach książek organizowanych przez Fundację Zaczytani.org na rzecz chorych dzieci. Każda kolejna zgromadzona pozycja to uśmiech na twarzy dziecka i szansa, by mogło choć na chwilę zapomnieć o chorobie mówi Ewa Hiller, dyrektor Atrium Reduta.

Fundacja Zaczytani.org zajmuje się popularyzowaniem czytelnictwa, szczególnie wśród najmłodszych pacjentów szpitali w całej Polsce. Dzięki prowadzonym zbiórkom książek
i Zaczytanym Bibliotekom, dzieci i młodzież mogą oderwać się od myślenia o swoich chorobach. W akcje organizowane przez Fundację z udziałem osobowości ze świata sztuki, muzyki i mediów włączają się co roku setki osób. Nietypową inicjatywą Fundacji są „Zaczytane Ławki”, czyli inspirowane sztuką projekty graficzne na bryłach w kształcie książek, przygotowywane przez znanych artystów. W projekt zaangażowali się m.in.: Natalia Niemen, Małgorzata Ostrowska, Łukasz Jemioł, Daniel Olbrychski, Mateusz Damięcki, Artur Barciś, Jacek Dehnel, Beata Pawlikowska, Andrzej Grabowski i Michał Rusinek. Przy wejściu do Atrium Reduta można usiąść na Zaczytanej ławce autorstwa Joanny Jabłczyńskiej.

„Zaczytana Ławka” odbędzie się 10 lutego o godzinie 11:00 w Atrium Reduta na pierwszym piętrze, w pobliżu Starbucksa. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl