Lat 64, ekonomista, absolwent Szkoły Głównej Handlowej, specjalista ds. marketingu. Od ponad czterdziestu lat mieszka na Ochocie, jest Przewodniczącym Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Dorotowskiej. Realizuje swoje liczne zainteresowania – jest m.in. przewodnikiem po Warszawie i ratownikiem wodnym. Miłośnik starej Ochoty. Chciałby rozwiązać problem pomocy ludziom starym, samotnym i chorym, ale także problem miejsc w żłobkach i przedszkolach, by młodzi rodzice mogli spokojnie pracować. Ma również pomysły na walkę z dilerami narkotyków w szkołach.

 

 

 

Kontakt do pana Jacka Klingbajna jask45@wp.pl

Jacek Klingbajl komentarze opinie

  • ochota ochota 2014-09-26 08:07:14

    Anonimowy komentarz ewidentnie godzący w dobra osobiste osoby trzeciej mogacy narazić na konsekwencje prawne redakcje portalu bylismy zmuszeni usunąć w dniu 27.09 . Admin

  • gość 2014-10-06 19:50:08

    Anonimowy komentarz ewidentnie godzący w dobra osobiste osoby trzeciej mogacy narazić na konsekwencje prawne redakcje portalu bylismy zmuszeni usunąć w dniu 27.09 . Admin

  • Monika 2014-10-06 19:56:32

    Na numer 4 bym nie głosowała. Jest to osoba, która nie dba o nic więcej jak o zasobność swojego portfela. Jaki dyrektor marketingu ? Ze dwa , trzy tygodnie temu zasuwał po lotnisku zaczepiając ludzi o wypełnienie ankiet :-). Dyrektor !!! Chyba do zarządzania powierzchni płaskiej !!! Jeśli w tej kwestii jest nieprawda to ile jeszcze z tego co ten pan pisze jest przekoloryzowane .

  • gość 2014-10-06 21:18:47

    Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości Wspólnej przy ul. Dorotowskiej w Warszawie Do właściciela portalu iochota.pl Zwracamy się z uprzejmą prośbą o nie publikowanie nieprawdziwych informacji. P. Jacek Klingbajl nigdy nie pełnił funkcji przewodniczącego Wspólnoty Mieszkaniowej, ani nie pełni we Wspólnocie Mieszkaniowej Dorotowska 2, żadnych funkcji. Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Dorotowska Kontakt: wspolnota@dorotowska2.pl

  • Łukasz Szachewicz-Zaporski 2014-10-06 21:19:45

    Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości Wspólnej przy ul. Dorotowskiej w Warszawie Do właściciela portalu iochota.pl Zwracamy się z uprzejmą prośbą o nie publikowanie nieprawdziwych informacji. P. Jacek Klingbajl nigdy nie pełnił funkcji przewodniczącego Wspólnoty Mieszkaniowej, ani nie pełni we Wspólnocie Mieszkaniowej Dorotowska 2, żadnych funkcji. Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Dorotowska Kontakt: wspolnota@dorotowska2.pl

  • Monika 2014-10-07 00:00:19

    Ten Pan nie jest niczyim przewodniczącym to raz a dwa to na Ochocie to przejął mieszkanie po swoich rodzicach, którzy akurat mieszkaliby 40 lat. Przewodnik po Warszawie ? Myślę, że powinien pan zdawać egzamin z topografii miasta tak samo jak taksówarze, żeby wiedzieć gdzie jest park i skwer o jakiejś tam nazwie . Ratownik wodny? HMmm może i owszem jak się weźmie pod uwagę, że jak nazlezał Pan do wspólnoty mieszkaniowej ochota zdefraudowaliście od cholery kasy za wymianę grzejników ( kaloryferów ) , które nie spełniają wymogów unijnych. Załatwiliście ekipę ludzi, którzy byli z Wami powiązani i potrzebowali jakichkolwiek pieniędzy za prace ( wiem bo jednemu z nich moi znajomi dali obiad , coś się napić i flaszkę przysłowiową na drogę )a za cholerę na robocie się nie znali i wtedy należy nazwać pana ratownikiem wodnym bo stare kaloryfery kapały. Oczywiście, że rozwiąże pan problem z pomocą osobom starszym i schorowanym , rozwiąże pan problem ze żłobkami i przedszkolami i ze wszystkim co Pan też cztery lata temu wygłaszał - po wygranej i zajęciu stanowiska przestanie się Pan tym przejmować a zacznie Pan kombinować w jaki sposób narzucić modernizację w dzielnicy , która nie jest potrzebna a nadal za to mieszkańcy za to zapłacą ( podaję przykład : w budynku, w którym ,mieszka Pan Jacek zostały założone kamery przed klatką i w klatce.Budynek szczególnie zajmują osoby starsze i rodziny z dziećmi i starzy lokatorzy, którzy się wprowadzili tuż po oddaniu budynku do użytku. Kamery, które do tej pory nie były potrzebne bo nic się nie dzieje w tym osiedlu teraz są i mieszkańcy muszą za to zapłacić mimo tego, że nikt ich nie zapytał czy tego chcą czy nie !!!!!! ) i wiele rzeczy bez, których ta stara dzielnica istnieje . Mam pytanie w ilu Pan szkołach był? , że wie pan o tym , że trzeba walczyć z dilerami narkotyków w szkołach jak Pan nie cierpi przedszkola pod swoim budynkiem kiedy hałasują dzieci ? Może w ten sposób, że doprowadzi pan do upadłości tej instytucji tak jak do kilku innych gdzie nie mógł mieć Pan udziałów ? Proszę o odpowiedź bo wiem , że krzywdził Pan razem ze Wspólnotą mieszkaniową do której Pan należał lokatorów podwyższając w ciągu roku najmniej dwa razy czynsz a jak Pan skrzywdzi dzielnicę jak się pan dostanie na wyższe stanowisko?

  • Łukasz Szachewicz-Zaporski 2014-10-07 09:25:10

    Pani Moniko, w kontekście monitoringu - małe sprostowanie. Kamery , o których Pani pisze zostały zamontowane na posesji Dorotowska 2, na podstawie uchwały numer 4/2012 z dnia 28 maja 2014 roku, która została przyjęta przez 88% właścicieli - członków Wspólnoty Mieszkaniowej. Pan Jacek Klingbajl, nie jest Przewodniczącym, ani Członkiem Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Dorotowska 2 w Warszawie, stąd też nie mógł mieć nic wspólnego z założeniem na posesji Dorotowska 2 - monitoringu. Wspólnota podjęła powyższą uchwałę, z uwagi na fakt, że nieruchomość była notorycznie dewastowana, oraz dochodziło do niebezpiecznych sytuacji - kradzieże w komórkach lokatorskich, oraz napaść na jednego z członków Wspólnoty przed budynkiem. W dniu 13 sierpnia 2014 roku, po zainstalowaniu monitoringu doszło do próby napaści na jednego ze starszych lokatorów - zdjęcia z monitoringu zostały zabezpieczone i przekazane do Prokuratury. Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Dorotowska Kontakt: wspolnota@dorotowska2.pl

  • Monika 2014-10-07 17:52:17

    Panie Łukaszu co do monitoringu owszem przyznaję panu rację, że właściciele mieszkań mogli głosować a z tego co mi widaomo to mieszkańcy, którzy nie mają lokali na własność, nie mieli nic do powiedzenia ani w tej kwesti ani w żadnej innej. Czy tak powinna działać wspólnota mieszkaniowa ? Czy Ci ludzie płacą innymi pieniędzmi za czynsz w lokalach, które zajmują ? Dowiadują się ostatni o podjętej wcześniej decyzji.

  • Łukasz Szachewicz-Zaporski 2014-10-07 20:52:48

    Pani Moniko, od ubiegłego roku zabiegamy o to, aby na spotkaniach z zarządem brali udział mieszkańcy budynku, którzy nie są członkami Wspólnoty Mieszkaniowej w myśl ustawy o własności lokali. Nie tworzymy przepisów prawa - w myśl ustawy o własności lokali (Dz.U. 1994 nr 85 poz. 388), prawo głosu, ma każdy właściciel, którym w przypadku mieszkań komunalnych / lokatorskich, jest w Naszym przypadku pełnomocnik m.st. Warszawy. Mogę Państwa zapewnić, że m.st. Warszawa, jako Właściciel, zawsze decyzję podejmuje mając na uwadze dobro wszystkich mieszkańców. Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Dorotowska Kontakt: wspolnota@dorotowska2.pl

  • gość 2014-10-10 20:33:18

    Szanowny Panie! Razi mnie Pana impertynencja . Na Ochocie mieszka Pan zaledwie zaledwie 8 lat (od 2006 r ) a nie jak podaje 40 lat!!!! Poprzednio zamieszkiwał Pan w Gdańsku. Nigdy nie był Pan Przewodniczącym Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Dorotowskiej, ponieważ nigdy takiego stanowiska nie było !!! Panie kochany żeby być przewodnikiem po Warszawie trzeba posiadać aktualną legitymację PILOTA !!! Żeby być ratownikiem wodnym trzeba posiadać lepitymację WOPR. A Pan wypisuje same slogany z poprzedniego "sezonu" czyli to samo co 4 lata temu!!! Na wiarygodność Pana rzekomych uprawnień proszę w PDF przesłać stosowne dokumenty (aktualne) - jeśli ich nie otrzymam - jest Pan niewiarygodnym i niegodnym kandydatem na to stanowisko. KOMU Pan do tej pory pomógł - dowód!!! A co do pomysłu na walkę z dilerami narkotyków - jaki ma Pan pomysł na ALKOHOLIZM - myśłę, że w tym temacie ma Pan większe doświadczenie!!! Niecierpliwie czekam na odpowiedź. Marysia **************** Dlaczego z portalu są usuwane negatywne informacje ? Stoi to w sprzeczności z zasadą obiektywizmu mediów !!!!!!! Marysia

  • gość 2014-10-15 13:04:01

    Witam! P.Jacek to osoba odpowiednia do reprezentowania Nas .Jest konkretny i umie kulturalnie negocjować i walczyć o sprawy obywateli. Popieram Nr. 4 na liście.

  • gość 2014-10-16 19:39:10

    Ja też uważam, że to dobry kandydat i będę na niego głosować. Dwa lata temu, zaproponował mi pomoc w umorzeniu odsetek za wpłatę na czynsz do wspólnoty jeżeli udzielę mu pełnomocnictwa do głosowania w moim imieniu na zebraniu wspólnoty. Takich ludzi nam trzeba!

  • gość 2014-10-17 18:28:15

    Witam, W naszej Wspólnocie Dorotowska 2 zamieszkuje samotny, schorowany i bardzo biedny mieszkaniec. Panie Klingbajl --------------------- co Pan zrobił dla tego człowieka?, który mieszka tuż obok Pana i jest Pana jego sąsiadem ???!!! My mieszkańcy chcieliśmy pomóc temu biednemu człowiekowi, bo przez pół roku nie miał wody w mieszkaniu, do WC chodził do sąsiadki i nie miał wody nawet na herbatę. Niejednokrotnie ten mieszkaniec przymierał głodem i chodził po sąsiadach i prosił o jedzenie. Dlaczego go Pan nie wspomógł !!!!! Ten mieszkaniec jest osobą niepełnosprawną i kiedy padła propozycja mieszkańców, żeby mu pomóc i uruchomić wodę w jego mieszkaniu – to Pan stanowczo odmówił mu pomocy, więc po co ta „czcza gadka” i obietnice, że „Chciałby Pan rozwiązać problem pomocy ludziom starym, samotnym i chorym” ---- to Pana słowa w haśle wyborczym. Myśli pan, że ludzie się na te „puste słowa” nabiorą???. Nie sadzę. Wyraźnie widać, że i owszem dba Pan, ale tylko o swoje prywatne interesy. Nigdy specjalnie nie parał się Pan pracą zawodową o czym wiedzą wszyscy mieszkańcy a na stare lata trzeba sobie zapewnić byt finansowy ---- czyli ciepłą emeryturkę a Radny – jest dobrze opłacanym stanowiskiem więc rozumiem czemu służą te wszystkie zaborcze działania drogą kłamstwa – za wszelką cenę dorwać się do władzy – to Pana priorytet życiowy (Radny – zaradny) a te wszystkie slogany przez Pana głoszone (od 4 lat w poprzedniej kadencji Pan się nie załapał na Radnego) – to fiasko i farsa. NIGDY NIE BYŁ PAN PRZEWODNICZĄCYM WSPÓLMOTY DOROTOWSKA 2 . Po co te wszystkie kłamstwa ???!!! Proszę wskazać chociaż jedną osobę, której Pan pomógł?. Oszukał Pan nas wszystkich we Wspólnocie podając się za swojego ojca - na zebraniu gdzie byli wybierani członkowie Zarządu podszył się Pan pod swojego ojca podając imię Ryszard i sam Pan podał swoją kandydaturę. Ile jeszcze takich słów padnie z Pana ust, żeby tylko się dorwać do władzy i pieniędzy ???!!!…….. a gdzie jest u Pana HONOR i AMBICJA !! NIE BĘDZIEMY GŁOSOWAĆ NA TEGO PANA!!! Bo jeżeli taki kandydat ma dojść do władzy to w jakim my kraju żyjemy!!! Przecież wszyscy Radni opłacani są z naszych podatków – my nie chcemy takich Radnych. Czekamy na kandydatów MŁODYCH, uczciwych i nieskorumpowanych. Teresa

  • gość 2014-10-17 18:53:08

    Z tego co jest mi wiadomo, to Pan Jacek nigdy nie był żadnym przewodniczącym we Wspólnocie Dorotowska. Był przez bardzo krótki okres członkiem zarządu, ale nigdy nie był żadnym przewodniczącym, a jego kadencja skończyła się tym, że Wspólnota odwołała go z funkcji rozwiązując cały Zarząd, w tym też jego. Nie wiem dokładnie o co chodziło bo mieszkam na Dorotowskiej w mieszkaniu lokatorskim, ale znajoma, która jest członkiem Wspólnoty opowiadała mi między innymi o połączeniach na telefony komórkowe za kwotę ponad 10 000 zł, na które nigdy nie było zgody / uchwały we Wspólnocie, a pieniądze podobno wydane z rachunku, na które właściciele wpłacali pieniądze za czynsz. Ze swojej strony mogę dodać, że ten czas kiedy Pan Jacek był członkiem Zarządu kojarzy mi się z klejącą się z brudu klatką schodową, śniegiem po kolana przed wejściem do klatki schodowej i remontem wymianą centralnego ogrzewania w budynku, kiedy zimą kaloryfery były gorące jak z chleb z pieca. Helena

  • gość 2014-10-18 21:17:01

    pan Jacek to człowiek nie godny zaufania,

  • gość 2014-10-25 18:22:48

    P.Jacka trzeba poprzeć .Jest człowiekiem na poziomie i umie negocjować z władzami. Trzymam kciuki .

  • gość 2014-10-27 13:46:57

    Jak można popierać kogoś kto kłamie?! Jeżeli już podając informacje o sobie nie podaje prawdy - pisze, że jest przewodniczącym, chociaż żadnym przewodniczącym nie jest to jest to dla mnie ostatnia osoba, na którą oddam swój głos. A te wpisy z poparciem to wkleja sobie sam, bo nie wiem kto mógłby go chcieć widzieć w radzie jako swojego reprezentanta.

  • gość 2014-11-05 19:55:10

    Powyższe komentarze dowodzą, że piszą je ludzie, którzy nie znają Pana Jacka Klinngbajla. Wystarczy sprawdzić na stronie FilmPolski.pl. Dorobek artystyczny jest imponujący - współpraca reżyserska, kierownictwo filmu, planu, organizacja produkcji filmu ( 16 lat !)...... A co do Wspólnoty, to tylko współczuć, żę mieszka z takimi ludźmi!!!!!!!!!!!!!!!

  • Łukasz Szachewicz-Zaporski 2014-11-08 12:49:18

    Panie Jacku, niech Pan przestanie sobie kadzić - jeżeli Pana dorobek, przy współtworzeniu polskiej kinematografii jest tak imponujący, niech Pan realizuje się w dziedzinie, w której ma Pan takie doświadczenie. A jeżeli tak Pan sobie współczuje, że mieszka Pan z "takimi ludźmi", to zawsze może Pan przecież się przeprowadzić. Byliśmy na spotkaniu z kandydatami, okręgu Nr. 2 Szczęśliwice - w nadziei, że będziemy mogli zadać Panu kilka pytań - żeby na kogoś zagłosować, trzeba poznać jego pomysły i poglądy. Oczywiście chcieliśmy też zapytać jakim cudem jest pan "przewodniczącym wspólnoty dorotowska" nie będąc nawet członkiem zarządu. Niestety nie mieliśmy okazji, ponieważ stanął Pan w drzwiach, zobaczył członków Wspólnoty i ... kurz się za Panem podniósł. Niech Pan przestanie się kompromitować. Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Dorotowska Kontakt: wspolnota@dorotowska2.pl