18°C pochmurno z przejaśnieniami

Szkoła przy Cietrzewia w przebudowie

inwestycje, Szkoła Cietrzewia przebudowie - zdjęcie, fotografia

Już po tegorocznych feriach zimowych dzieci uczące się w szkole podstawowej nr 94 przy ul. Cietrzewia 22a we Włochach, będą mogły rozpocząć zajęcia w nowym obiekcie dobudowanym do obecnie istniejącego budynku szkoły, tzw. „łączniku”.

Cytowany łącznik to kilkukondygnacyjny zespól pomieszczeń, łączący dotychczasowy budynek szkoły z obiektami, które są aktualnie w budowie. W piwnicach łącznika zostaną zlokalizowane pomieszczenia techniczne, parter będzie zapleczem nowej sali gimnastycznej, a na pierwszym piętrze przewidziano miejsce na pokój nauczycielski, salę konferencyjną i pracownię komputerową. Drugie piętro łącznika zajmie sala wielofunkcyjna z możliwością trenowania szermierki, która jest w tej szkole bardzo popularna. Na każdym poziomie będą sanitariaty.

Prace wykończeniowe w łączniku zostaną zakończone jeszcze w styczniu, aby po feriach zimowych można było rozpocząć użytkowanie obiektu. Taką informację od pracowników nadzoru otrzymał wizytujący inwestycję burmistrz dzielnicy Włochy Michał Wąsowicz w dniu 2 stycznia 2017 r.

W pozostałej części inwestycji, która ma zostać oddana do użytku do dnia 1 września 2017 roku, w parterze powstanie hala sportowa o wymiarach 18 x 30m, a na wyższych kondygnacjach będą sale lekcyjne i pomieszczenia administracyjne. Jak zapewniają wykonawcy, termin zakończenia prac w tym obiekcie nie jest zagrożony.

Przeznaczenie niektórych pomieszczeń w nowych obiektach może ulec zmianie, według potrzeb szkoły.

Jeszcze kilka lat temu szkoła podstawowa przy ul. Cietrzewia 22a borykała się z wieloma problemami, związanymi z funkcjonalnością budynku i bezpieczeństwem uczących się tam dzieci. Przeciekający dach, przestarzała instalacja elektryczna i inne uciążliwości to tematy, które spędzały sen z powiek rodzicom i nauczycielom.

W ostatnich latach w szkole m.in. wymieniono: pokrycie dachu i instalacji elektrycznej, zmodernizowano: ogrzewanie szkoły, boiska szkolne i plac zabaw. W związku ze zwolnieniem powierzchni mieszkalnych, można było powiększyć zasób szkoły o 7 pomieszczeń dydaktycznych. Obecna inwestycja znacznie poprawi warunki nauczania w szkole przy ul. Cietrzewia.

 

 

 

Szkoła przy Cietrzewia w przebudowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl

inwestycje, Stare Włochy - więcej informacji