Reklama

Reduta Ordona –i nie zmienia się nic

26/06/2026 06:41

Na początku czerwca przed krótkim urlopem zajrzałem na Redutę Ordona przy ulicy Na Bateryjce.
Stan jak zwykle –pomnik ok, ale pod pomnikiem worki ze śmieciami oparte o ogrodzenie pomnika.

Dziwne miejsce na nieistniejącą altanę śmietnikową, ale po doświadczeniach napotkanych w tym miejscu to już mnie nic nie dziwi.
Bywało, że ktoś rozsypywał jedzenie dla gołębi bezpośrednio na pomniku.
Miałem o tym napisać, ale wyjechałem i ważność tego „odkrycia „ przyćmiły inne sprawy również niecierpiące zwłoki.

Żeby być na bieżąco przy pisaniu o tym miejscu przejechałem się tam w niedzielę 21 Czerwca.

Praktycznie nic się nie zmieniło poza tym, że tym razem worki były wystawione w bardziej odpowiednim miejscu i na wprost bramy wjazdowej wygrodzonych chaszczy bardzo już wysoko porastających ktoś postawił budę bez psa, chyba po to by buda pilnowała już znowu nadwątlonego płotu i drogocennej bramy(nikomu niesłużącej).

Okolica jak puszcza Amazońska po nalocie turystów, ale to już norma w tym miejscu i zakazy oraz nakazy nic nie mogą przyczynić się do schludnego wyglądu okolicy.

Czekamy aż władze zrealizują od lat obiecywane inwestycje w tym miejscu. Na razie dalej prowizorka.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/06/2026 06:41
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo iOchota.pl




Reklama