1°C pochmurno z przejaśnieniami

Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych już za nami

W tym roku odbyła się kolejna, trzynasta już edycja Festiwalu Teatrzyków Przedszkolnych, którego organizatorem jest Przedszkole nr 248 mieszczące się przy ulicy Dickensa 5a.
Inauguracja Festiwalu miała miejsce w dniu 7 kwietnia 2017 r., w Domu Kultury Rakowiec.

Uroczystość tę swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz dzielnicy Ochota m. st. Warszawy pan Grzegorz Wysocki, Zastępca Burmistrza oraz pan Krzysztof Grochowski, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania. Gościem imprezy była także pani Agnieszka Szołucha, dyrektor Domu Kultury Rakowiec, w progach którego nasza impreza gości od pierwszej edycji.

Podczas otwarcia imprezy, wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 264, w przedstawieniu „Zaginiona wiosna”, w większości absolwenci ochockich przedszkoli.

Festiwal Teatrzyków Przedszkolnych ma charakter przeglądu i jego celem jest promowanie osiągnięć w rozwijaniu dziecięcych predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień muzycznych, tanecznych oraz aktorskich.

W kolejnych dniach dzieci z przedszkoli, biorących udział w imprezie, oglądały swoich kolegów
w przygotowanych przez nich przedstawieniach. W tegorocznej edycji uczestnikami Festiwalu były dzieci z Przedszkoli nr 59, 66, 101, 176, 225, 239, 241, 248, 255, 293, 315, z Przedszkola Integracyjnego nr 312 oraz gościnnie uczniowie z klas II B i II E ze Szkoły Podstawowej nr 264.

W dniu 26.04.2017 r. w Domu Kultury Rakowiec, odbyło się uroczyste zakończenie Festiwalu.

Na scenie wystąpiły w tym dniu dzieci z Przedszkola nr 248 w przedstawieniu pt. „Brzydkie kaczątko”.

Uroczystość zakończyła się rozdaniem nagród, które wszystkim uczestnikom wręczali pan Krzysztof Grochowski, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania oraz, w imieniu organizatora, pani Ewa Czerska, Dyrektor Przedszkola nr 248.


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl