4°C lekkie zachmurzenie

Historyczny awans ochockich Młodziczek do III ligi!

siatkówka, Historyczny awans ochockich Młodziczek ligi! - zdjęcie, fotografia

Trzema zwycięstwami młodziczki Bluesoft Mazovia Warszawa zapewniły sobie awans do wyższej ligi.W pokonanym polu pozostały drużyny Praskiej 30,Ateny 2 Warszawa oraz SMS Warszawa.Przed turniejem ciężko było o optymizm.Wobec niedyspozycji zawodniczek na kluczowych pozycjach trener Marek Maciejewski miał spory ból głowy jak zestawić zespół tak,aby można było powalczyć z wyżej wymienionymi drużynami.Na piątkowym treningu zostały zmienione pozycje aż trzem zawodniczkom.Pierwszy mecz z Praską 30 wygrywamy 2-0,ale męczymy się niemiłosiernie.Stres daje o sobie znać ,a jeszcze miesiąc wcześniej pokonaliśmy ten zespół bez żadnych problemów.Drugi mecz kluczowy z Ateną zaczynamy od kapitalnego pierwszego seta.Maja Łukasik rozgrywa jakby trenowała na tej pozycji od zawsze,cały ciężar w ataku bierze na siebie Martyna Madalińska strzelając do przeciwników jak z armaty.Julka Jankowska przyjmuje nagle wszystko w punkt,Wera Załuska broni każdy atak,Tosia Leska bardzo dobrze na siatce,a Natalka Dąbrowska i Martyna Kosiorek świetnie na zagrywce. Drugi set zaczynamy od błędów przegrywamy 19-12,ale tego dnia zawodniczki z Ochoty nie poddają się nawet na moment i wyciągają tego seta wygrywając 25-22.Trzeci mecz z SMS Warszawa zaczynamy od straty seta.Nad drużyna stoi widmo odpadnięcia małymi punktami,ale po walce wyciągamy drugiego seta i awans jest nasz.Tie brek to pojedynek na zagrywce Martyny Kosiorek z przeciwniczkami i 11-0 dla Martyny.Set kończy się 15-6 dla Mazovi.

Skład drużyny:Madalińska,Łukasik,Leska,Kosiorek,Pochmara,Załuska,Jankowska,,Dąbrowska
Trener: Marek Maciejewski