29°C bezchmurnie

Koniec rundy zasadniczej i wygrana za 3 punkty!

siatkówka, Koniec rundy zasadniczej wygrana punkty! - zdjęcie, fotografia

Na zakończenie sezonu zasadniczego zwycięstwo za trzy punkty!

W miniony weekend, nasze Siatkarki rozegrały swój ostatni mecz rundy zasadniczej przeciwko drużynie Dargfil Tomaszów Mazowiecki.  Gospodynie po porażce z ubiegłego tygodnia, poważnie podeszły do zadania, demonstrując swoją siłę już od początku rozgrzewki.

Pierwszy set  to zdecydowana przewaga Gospodyń, które pozwoliły swoim młodszym rywalkom zdobyć jedynie 11 punktów. Rozgrywająca Małgorzata Kupisz, uruchomiła na środku, bezbłędną w tym meczu Marcelinę Nowak. Na skrzydle świetnie spisywała się Asia Prokop- MVP wczorajszego spotkania. Mazovianki demonstrowały celna zagrywkę z czym nie mogły poradzić sobie Przyjezdne.

Druga odsłona i znów przewaga siatkarek z Ochoty. Na boisku pojawiła się Magda Karpińska oraz Iza Zackiewicz i krok po kroku drużyna budowała kilkupunktową przewagę wygrywając seta do 17.

Trzeci set to chwilowe podrygi Tomaszowianek, którym udaje się w początkowej fazie seta prowadzić 6:5. Bezbłędna we wczorajszym spotkaniu Asia Prokop, szybko zweryfikowała dziury w bloku przeciwniczek i zdobywała punkt za punktem. Po niespełna 62-óch minutach meczu, to Gospodynie  cieszyły się z wygranej oraz z zakończenia fazy grupowej tegorocznej II ligi.

Przed nami dwu tygodniowa przerwa i przygotowania do fazy play off. Nasz Zespół zmierzy się z Przeciwniczkami zajmującymi siódmą lokatę. Dziś, jeszcze nie wiemy kto będzie po drugiej stronie siatki. Pretendują trzy zespoły: z Węgrowa, Siedlec oraz Mysiadła. O tym kto będzie naszym przeciwnikiem w pierwsej rundzie play- off, dowiemy się w następnym tygodniu.

Po fazie play- off, w której walczymy najepirw do dwóch wygranych meczy następnie do trzech, obędzie się turniej półfinałowy, z którego dwie pierwsze lokaty awansują do wielkiego finału o wejście do I ligi. W ubiegłym sezonie podopieczne wówczas Jakuba i Magdy Ślusarczyk, wywalczyły awans do turnieju finałowego. Do awansu zabrakło jednej wygranej w finale! Jak będzie w obecnym sezonie? Cały Sztab szkoleniowy oraz Zawodniczki, pod wodzą Roberta Kupisza robą wszystko aby awans stał się faktem, natomiast na decydujące mecze musimy czekać do końca maja.

„Na pewno każda jednostka treningowa jest kolejną cegiełką w budowaniu sukcesu”, do najważniejszych rozgrywek, coraz mniej czasu i każdy trening jest na wagę złota.

Dziewczynom gratulujemy wygranej i pozycji wicelidera po rundzie zasadniczej  oraz życzymy dojścia do pełnej sprawności wszystkich Zawodniczek aby w najważniejszej fazie sezonu pokazać 100% siły Zespołu.

Tekst: MŚ

Foto: Krawczyk.photo

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl