3°C lekkie zachmurzenie

Mazovia - zwycięstwo na zakończenie pierwszej rundy

siatkówka, Mazovia zwycięstwo zakończenie pierwszej rundy - zdjęcie, fotografia

W ostatnim meczu pierwszej kolejki II ligi w obecnym sezonie, BlueSoft Mazovia Warszawa udała się do Rawy Mazowieckiej. Przeciwnik ze środka tabeli, nie mniej mecz bardzo ważny nie tylko ze względu na wygraną ale na przewagę psychologiczną, jaką daje brak porażki w całej rundzie.

O samym meczu.. w nieco osłabionym składzie, bez trzech kluczowych Zawodniczek, rozpoczęliśmy zmagania.

Pierwszy set zaczął się od punktowego ataku Gabrysi Mazur. Prezentowaliśmy mocną zabrywkę co dało nam od razu prowadzenie. W dalszej części seta to Gospodarze popełniali sporo błędów , generując w ataku ich aż trzynaście. Set pierwszy całkowicie oddany na naszą korzyść , z czego absolutnie się cieszymy. -18

Ale to nie koniec meczu..

W drugim secie Gospodynie postawiły już trudniejsze warunki, prowadząc w środkowej partii nawet 16:15. Natomiast po czasie Trenera Kupisza, wszystko wróciło na odpowiedni tor. Zagraliśmy podwójna zmianę, która przyniosła oczekiwany efekt. Sporo ataków Natalki Pustelnik- MVP sobotniego spotkania, której wtórowała na środku Agnieszka Banasiak dały pewną wygraną drugiej odsłony do 22.

Trzeci set to po obu stronach sporo błędów w zagrywce. Podziwialiśmy kilka długich wymion, z których to nasza drużyna wychodziła zwycięsko. W tej partii wkradło się sporo błędów własnych ale koniec końców wygrywamy 3:0!

Plan wykonany, trzy punkty przywiezione do Warszawy!

Należy podkreślić, że budowana w tym roku Drużyna, jest w pełni kompletna i Zawodniczki, które mniej jak dotąd miały okazję się pokazać, wchodzą na boisko i wygrywają mecz. To bardzo ważne mieć komplet tak dobrze przygotowanych dziewczyn!

Gratulujemy wyniku!

Już za tydzień, rozpoczynamy potyczki w drugiej rundzie meczem w Węgrowie. Pierwszy mecz , była to przysłowiowa buła z masłem.. natomiast obie drużyny poszły bardzo w górę i „mentalne derby” ( Węgrów- miasto rodzinne Trenera Kupisza) mogą okazać się niezwykłym widowiskiem!