17°C rozproszone chmury

Mazovia nadal Liderem! 3:0 z BAS Białystok!

siatkówka, Mazovia nadal Liderem! Białystok! - zdjęcie, fotografia

W meczu 12. kolejki II Ligi Siatkówki Kobiet grupy 2, siatkarki BlueSoft Mazovi Warszawa pokonały BAS Białystok 3:0. Nasze dziewczyny pozostają jedyną drużyna w Polsce na tym szczeblu rozgrywek, która nie doznała porażki.

Samo spotkanie, było idealna poświąteczną rozgrzewką. Przeciwnik nie okazał się tak groźny jak w pierwszej rundzie, kiedy to wygraliśmy spotkanie 3:2. MVP minionego meczu to po raz kolejny Oliwia Sieradzka. Trzeba przyznać że Oliwia pokazała się z dobrej strony kończąc niejednokrotnie trudne piłki dla.

Gospodynie dobrze rozpoczęły, prowadziły 8:5 i praktycznie kontrolowały wydarzenia na boisku. Oba zespołu popełniały dużo błędów zarówno w przyjęciu jak i w ataku co świadczy że chyba nie wszystkie serniki zostały spalone po świętach. Przy stanie 16:16 doszło do przełamania Gospodyń i na jednopunktowe prowadzenie wyszły Białostoczanki. Wynik 20:23 dla Gości, czas oraz zmiany Trenera Kupisza podziałały.  Zespół złapał drugi oddech. Mocna zagrywka oraz świetna gra w obronie doprowadziła że Nasze dziewczyny wygrały tą partię do 25:23.

Drugi set to przede wszystkim świetne otwarcie 6:0 dla Bluesoftu. Na serwisie rozszalała się Magdalena Karpińska. Kilka prostych błedów w przyjeciu oraz czas wzięty przez trenera Kupisza nie podziałał i na tablicy wyników zrobiło się 6:6. Po krótkiej reprymendzie zespół wrócił na odpowiedni tor i zaczęła się egzekucja Basu. Ataki Sieradzkiej, Wydmińskiej oraz Prokop. Set zakończony demolką  25:12.

Trzecia odsłona zaczęła się od prowadzenie Basu 8:5. Liczne błędy w zagrywce nie pozwalały na punktowanie BlueSoftu. Celne zagrywki Nowak oraz Banasiak pozwoliły na mozolne odrabianie start. Przewaga Basu utrzymywała się do stanu 14:16, Ataki ze środka Nowak oraz swietna dyspozycja Sieradzkiej pozwoliły wyjśc na prowadzenie 21:18. Mimo wziętych dwóch czasów Białystok przegrał trzeciego seta do 23. 25:23

Emocji w Nowym Roku to nie koniec, gdyż do Zespołu dołączyły dwie nowe Zawodniczki. Małgorzata Kupisz, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, rozgrywająca oraz Marta Piekut – dzięki uprzejmości MUKS Krótka Mysiadło, Marta pomoże nam w realizacji najwyższego celu- czyli awansu do I ligi.

Serdecznie gratulujemy wygranej! 12./12 czyli BlueSOft Mazovia Warszawa bez porażki!