6°C pochmurno z przejaśnieniami

Wielkie emocje na meczu z Legionovią!

Ależ się działo w Święto Niepodległości na warszawskiej Ochocie! Po raz pierwszy w tym sezonie, licznie zgromadzona publiczność przeżywała chwile grozy i wybuchy radości jednocześnie. A wszystko to za sprawą widowiska jakie zafundowały nam nasze Mazoviowe dziewczyny w meczu z LTS Legionovią.

Od początku wiadomo było, że drużyna trenera Wojciecha Lalka, jest najbardziej poukładanym Zespołem w naszej lidze. Juniorki LTSu, nie dość że silne to także niesamowicie sprawne  w każdym elemencie sprawiły BlueSoftowi niemałą przeprawę.

Spotkanie rozpoczęło się od silnej zagrywki przyjezdnych. Zawodniczka LTS-u – Niderla, wykosiła nasze przyjmujące, co niestety odbiło się na wyniku, który cały czas musieliśmy gonić. W środkowej fazie seta, przy gromkim dopingu Kibiców Przyjezdnych, udaje nam się wyrównać i losy pierwszego seta rozstrzygną się w końcówce. Już mieliśmy LTS na widelcu, broniąc piłkę setową.. Niestety kilka poważnych błędów po naszej stronie przechyliło wynik na 25:27 i to młodsze koleżanki cieszą się wygrana w pierwszej partii.

Druga odsłona, to nadal świetna gra Gości. Znów w polu zagrywki żyć nam nie daje środkowa LTS-u. Trener Kupisz próbuje różnych zmian, ale niestety żadna nie przynosi skutku. Przyjezdne grają jak chcą, kiwają nas w ataku a my zupełnie nie potrafimy się obronić. Gra zdecydowanie na korzyść LTSu. Pod koniec drugiej partii, próbujemy jeszcze dogonić wynik, ale na nic nasze starania, gdyż na tablicy pojawia się 22:25.

Trzecia odsłona, Gospodynie po solidnym słownym dopingu Trenera Kupisza wreszcie wzięły się do pracy. Zdecydowana poprawa w polu zagrywki, skutkuje natychmiastową przewagą w tej partii. Należy dodać piekielne uderzenia Oliwii Sieradzkiej, która nie szczędziła ręki w tym spotkaniu. Świenie zaprezentowała się też w przyjęciu nasza zmienniczka- Michalina Błaszczyk, która w bardzo ważnej fazie meczu, potrafiła wejść i pomóc Drużynie w walce o wygraną. Ten set to w zasadzie teatr jednego aktora. Gospodynie jak zaczarowane, rozegrały się do walki i poprawiły o 200 % każdy element. Przestalismy popełniać masę prostych błędów, bardzo dobrze zaczął funkcjonować blok: Cieśluk- Karpińska. Wynik trzeciej odsłony 25:12.

Czwarty set to znów zaskoczenie w przyjęciu, i znów niemałe problemy z zagrywką. Na szczęście niesione falą z trzeciego seta, dziewczyny podniosły się i pokazały kto rządzi w tej partii. Na skrzydle rozszalała się Sieradzka, która była najskuteczniejszą Zawodniczką tego spotkania. Jej atomowe ataki odbijały się jedynie echem od parkietu. Wynik czwartek partii 25:17.

O wszystkim zadecyduje set piaty. Oczywiście nie odbyło się bez problemów. Przy zmianie połów wynik był na korzyść LTSu, natomiast nasze dziewczyny żądne zwycięstwa, nie odpuściły już do samego końca. Widzownie mogli oglądać piękne akcje, z wybronami i silnymi atakami, co absolutnie postawiło ten mecz na szczycie dotychczas rozegranych. Wynik piątek partii: 15:13.

Ależ to były emocje! Momentami wydawałoby się że to LTS już sięga po wygraną, ale na szczęście Mazovia pokazała kto rządzi na warszawskiej Ochocie.

Jedno jest pewne, takie mecze to nie tylko wspaniałe widowisko dla Kibiców, ale też świetna lekcja dla naszych dziewczyn, które przygotowują się na walkę o I ligę.

Na pewno musimy wykluczyć bardzo słabe początki. Był to kolejny mecz, gdzie Zespół zaczął grać dopiero w trzeciej partii. Na pewno sztab trenerski wyciągnie z tego odpowiednie wnioski. Pracujemy też nad eliminacją prostych błędów, które na tym poziomie rozgrywek nie powinny się nam zdarzać w takiej ilości. Kluczem do coraz lepszej gry będzie tez poprawa w polu zagrywki. Jeszcze jesteśmy w tym elemencie niepewni, sporo psujemy i nie przysparzamy zagrywką kłopotów Przeciwnikom.

Cieszymy się z wygranej i kolejnych punktów na naszym koncie. Gratulujemy Przeciwnikom wspaniałej gry.. no i do zobaczenia w rundzie rewanżowej!