9°C słabe opady deszczu

Zapraszamy na Przejazd Świeczkowy

Kiedy: 2018-08-01 , godzina: 17:00 | Gdzie: skrzyżowanie Racławickiej z Żwirki i Wigury

Zapraszam na tradycyjny już rowerowy „11 Przejazd Świeczkowy” w dniu 1 sierpnia 2018 r. Jest to już 11 nasza edycja w 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Zabieramy jak zawsze świeczki, zapałki by na wybranych miejscach pamięci mogił powstańczych i miejsc związanych z działaniami wojennymi zostawić płomień pamięci.

Celem przejazdu od ponad dekady jest przejazd rowerami śladem walk powstańczych. Co roku jesteśmy w innym rejonie miasta. Nasz płomień dobrych serc zjechał już Targówek, Pragę Północ, Śródmieście, Wolę, Mokotów. Odkrywamy miejsca nieznane i zapomniane, tam gdzie mało, kto dociera. Będzie z nami historyk dzielnicy, który opowie nam o historii mijanych miejsc.

Jak zawsze będziemy mieli kilka flar, opaski powstańcze i flagi narodowe. Wiele grup społecznych chce przeżyć ten wyjątkowy czas we wspólnocie, dlatego każdy element ubioru związany z powstaniem i barwami narodowymi jest ważny. Jednym z elementów szacunku jest nasz ubiór. To jest dzień, godzina, minuta pamięci wspólnej odebranej nam przez wiele lat po 1945 roku. Dlatego barwy polityczne i inne aspekty są nie ważne. Będzie to piękny gest solidarności z bohaterskimi Powstańcami. Tradycyjnie rozpoczynamy minutą ciszy w godzinę "W". Spotkamy się na skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury/Racławickiej z akcesoriami ubogacającymi ten znamienity dzień pamięci o Powstaniu Warszawskim.

Program „11 Przejazdu Świeczkowego” 2018 - 1 sierpnia: 

16.30 zgrupowanie na Skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury/Racławickiej zbieramy się o godzinie na tarczy ronda z rowerami (przygotowanie oprawy okolicznościowej flagi, flary, opaski). 
17.00 Minuta ciszy
17.20
start „11 Przejazdu Świeczkowego” szlakiem bohaterskiej Ochoty. Czas trwania ok. 1,4-2,5 godziny, do ostatniej świeczki...
Ciepło Państwa zapraszamy

Marcin Czajkowski i Jerzy Pawlonek

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl