29°C bezchmurnie

Słotka zemsta :)

sport, Słotka zemsta - zdjęcie, fotografia

W sobotę zespół Uniwersytetu Warszawskiego podejmował we własnej hali vice lidera tabeli drużynę Sokoła Kościerzyna.

Zawodnicy chcieli wziąć rewanż za mnimalną porażke z zeszłej rundy a także szybko zapomnieć o niespodziewanej porażce w Żukowie. Udało się to z nawiązką. Stołeczni szczypiorniści zaczęli spotkanie bardzo

skoncentrowani, co pozwoliło szybko zbudować przewagę. Świetna gra w szeregach obronnych, udane interwencje w bramce ( Piotr Ner, Tomasz Szałkucki ) sprawiły, że AZS stracił w pierwszych 30 minutach meczu tylko 8 bramek. Sam w tym czasie 15 razy pokonał bramkarza gości dzięki czemu gospodarze schodzili na przerwę ze sporą zaliczką 7 bramek.

Druga połowa przebiegała podobnie jak pierwsza pod dyktando akademików. Mimo że goście w 2 części rzucili 15 bramek to, warszawski zespół nie był gorszy. Skuteczna gra w ofensywie zaoowocowała powiększeniem przewagi do 11 trafień. W związku z tym mecz zakończył się okazałym i w pełni zasłużonym zwycięstwem zespołu trenerów Bliszczyka i Monikowskiego 34:23.  Dzięki temu AZS powrócił na czwarte miejsce w tabeli i traci do podium tylko 3 punkty. Już w kolejnej kolejce może zrobić ogromny krok w góre ale musi wspiąć się na wyżyny swoich możliwości gdyż zagra z liderem I ligi MKS Nielbą Wągrowiec.

Trzymamy kciuki za drużynę i zachęcamy do kibicowania zawodnikom.