Handel i usługi, Bazarek macochy - zdjęcie, fotografia
Jerzy Pawlonek - blog 16/12/2018 00:27

Od kilku lat obserwujemy atak reklamy Zieleniaka w lokalnej prasie a skrzętnie omijane sprawy związane z również potrzebnym dla lokalnych mieszkańców bazarkiem na Mołdawsiej . Było zebranie z "wierchuszką " z ratusza po obsmarowaniu przez "upierdliwego" Pawlonka w Informatorze Ochoty i Włoch stanu technicznego tegoż miejsca. Kupcy wymienili swoje spostrzeżenia a Zarząd postanowił się przychylić do tych problemów. Przychylenie się polegało na starym wypróbowanym sposobie - zorganizujmy konsultacje. Społeczeństwo wypowie się ze swoich często sprzecznych pomysłów, my będziemy mieli podkładkę, że jest to" ciężki orzech do zgryzienia " i czas odwlecze się na z góry nieokreśloną datę i mamy spokój. Tymczasem jakimś dziwnym trafem wokół Zieleniaka wiele się dzieje i wielu ludzi organizuje tam swoje kampanie przypieczętowując oryginalność i rangę tego miejsca. Zapominają, że w okolicy jest jeszcze jeden bazarek, który również jest potrzebny (choćby po to by była namiastka jakiejś konkurencji). Może lepiej, że Ci oficjele tam nie zaglądają, (bo od razu ceny by poszybowały w górę -ich stać), ale dobrze by było jakby od czasu do czasu wesprzeć biedniejszego zarządcę a nie starać się doprowadzać do naturalnej śmierci. Handel powinno się równomiernie wspierać, ponieważ faworyzując jednych doprowadza się do plajty drugich. Pewnie tym bogatym nie zależy na różnorodności -ich stać na najdroższe towary, ale są wśród nas tacy, co według jednej Pani są idiotami i pracują za mniej niż 6 tysięcy. Coraz mniej towarów widzę na tym przereklamowanym Zieleniaku, który byłby na kieszeń tych, co grubo poniżej zarabiają. Całe szczęście jest jeszcze bazarek przy Banacha i paru kupców, którzy na Broniszach potrafią wynaleźć coś na mniej zasobną kieszeń.

Bazarek od macochy? komentarze opinie

  • gość 2018-12-17 06:57:18

    Panie Jurku ma Pan rację jak zawsze w 100 %. Tylko, czy rozmawiał Pan z kupcami na Mołdawskiej ? Ja wielokrotnie i to z różnymi - tam nikt nie chce zmian,dlaczego ? - nie wiem . Sami kupcy nie potrafią tego wytłumaczyć.Sądzę że jest tam drugie dno , tylko nie wiem jakie.Przestałem tam chodzić(moi znajomi też)odkąd powstały te bary orientalne, do ich powstania może nie było idealnie ale jakoś to wyglądało i nie unosiły się te specyficzne zapachy.

  • gość 2018-12-17 07:35:41

    Panie Jerzy dobrze pan wie że za rekalme zieleniaka są płacone pieniązki i to w mojej ocenie wcale nie takie małe. ta reklama miała służyć konkretnemu celowi czyli przedłużeniu kadnecji byłego zarządu dzielnicy w niezmienionym składzie.żadnego innego racjonalnego uzasadnienia reklamowania nie ma no może jeszce to że przetargi na reklamę (na pewno w poprzednich latach)wygrywała firma kiedys powiązana z jednym z członków zarządu dzielnicy - z kim niech sie pan domyśli lub poszpera w papierach.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-17 08:48:24

    Panie Jerzy, na Mołdawskiej kupcy nie chcą zmian. Tkwią mentalnie w latach 90. Nie lubią wszelkiej konkurencji. Nie chcą się dostosować do nowych warunków rynkowych. Jeszcze nie widziałam żeby bazarek był otwarty w niedzielę. Boję się tam kupować ze względu na warunki sanitarne. Śmierdzące szambo, śmieci dookoła. Straszne.

  • Jerzy Pawlonek 2018-12-17 19:11:35

    Odpowiedź nr 1 dla anonima 06:57--drugie dno w obecnych czasach wszędzie jest i tam też można było wyczuć nawet wtedy kiedy opisywałem pierwszy raz bazarek (na zebraniu nawet musiałem przypomnieć kupcom ,że mieli wiatę na śmieci a i tak stały na dworze). Odpowiedź nr. 2 dla anonima 07:35 Co do reklamy i płacenia może i jest jakieś powiązanie , ale ja tutaj widzę raczej chęć zaklinania rzeczywistości i uporczywe uznawanie zieleniaka za sukces budowlany , jakościowy oraz trafność potrzeb dla mieszkańców.Koszty przerosły jakość i nie przebija się krytyka. Odpowiedź nr.3 dla anonima 08:48 Wydaje mi się , że kupcy jakby pojedynczo pogadać to by raczej sporo by zmienili ,ale pracują w pewnej rzeczywistości więc nie "wychylają się". To tak samo jak w większości korporacji i jeszcze jak w zakładach pracy zarządzanych starą wypróbowaną metodą (jak mój znajomy choćby nieudacznik ale ma być na eksponowanym stanowisku).Zresztą rządzącym zawsze chodzi o rozbicie opozycji i sterowanie wąchającymi się.

  • gość 2018-12-17 19:46:58

    Panie Jerzy przecież to pański kolega namiętnie promował zieleniak? ktoś (KTO) przecież stał za organizacją przetargu na reklamowanie zieleniaka - i nie była to dyr ZGN P.Kapłon. zresztą popatrz pan na organizacje przetargów jak to robi ZGN. przykład świeżutki jak chlebek cieplutki - organizacja sprzedaży choinek na targowisku zastępczym Majewskiego - informacja z 13.12 z terminem zgłaszania i zakończenia w dniu 14.12 - śmierdzi na kilometr pod wiatr przekrętem.

  • Jerzy Pawlonek 2018-12-17 20:31:00

    Dziwne? nie wiem o którego kolegę chodzi ?Mnie się raczej wszyscy wstydzą. Jeżeli chodzi o przetargi to chyba raczej nie było to w gestii kogoś z mojej wspólnoty(przynajmniej tak mi się wydaje). Zresztą aż tak daleko i głęboko nie wnikam- tylko ludzi oceniam po tym co robią dla innych.Niemniej pomimo wyglądu i braku zainteresowania "kuchnią polityczno-gospodarcza" mam już spore doświadczenie i nie należę do naiwnych.

  • gość 2018-12-18 08:37:06

    Do gościa z 19:46.Widziałeś kto jest w komisji tego przetargu ? Tak , ten sam co cemping za darmo parkował na Mołdawskiej. Koalicjant się zmienił , OWS i SLD odeszło a urzędnik (nawet radni ocenili występek w uchwale) dalej na swoim cieplutkim stołku, jego przełożeni też na stołeczkach siedzą-ich prawo nie obowiązuje.Gratuluję OCHOCIANOM , GRATULUJĘ . DRODZY OCHOCIANIE ZACZYNACIE JAK OWS 4 LATA TEMU GRATULUJĘ.

  • gość 2018-12-18 16:36:56

    do Jerzy P. - były zastępca burmistrza nie jest Pańskim kolegą? zaraz napisze pan że portal iochota tez nie jest z nim powiązany .......... http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,17082108,Na_Ochocie_koniec_ery__burmistrzem_nie_bedzie_juz.html - cytat z tej strony internetowej ""..będzie musiał zrezygnować z funkcji redaktora naczelnego lokalnego czasopisma "Informator Ochoty i Włoch", któremu szefuje od 23 lat""". wtedy przecież pan już pisywał i nie wie pan kto jest był redaktorem naczelnym????? do gość> też mi "komisja" 2 osoby - "sławny" Jan K. na razie jest niezniszczalny może ma na kogoś papiery......

  • gość 2018-12-18 18:10:35

    Do gość z 18-12 16:36 co do zażyłości z byłym zastępcą burmistrza nie wypowiadam się i liczę na obiektywną ocenę jak widzę wnikliwego"gościa". Nie wypieram się,że portal IOchota jest niepowiązany ale ja nawet jak zaczynałem 4,5 roku temu to nie składałem przyrzeczeń małżeńskich i raczej nie byłem "aniołkiem " dla naczelnego a i on mi nie "ojcował". Wydawało mi się i wydaje, że ten portal jest dla wszystkich mieszkańców a w szczególności dla tych co pragną zrobić coś bezinteresownie dla mieszkańców(choćby jak piszą niektórzy o mnie na Facebooku, że jojczę i jojczę).

  • gość 2018-12-18 20:30:58

    Dziwne że jak W. był zastępcą burmistrza to nie można było przez długi czas niczego komentować? ciekawe kiedy teraz mu sie znudzi czytanie ......

  • gość 2019-01-08 21:38:50

    no i znudziło się czytanie opinii - forum umarło kolejny raz 7 stycznia.

  • gość 2019-01-09 05:31:47

    Ktoś w redakcji ma kompleks małego...