6°C bezchmurnie

IX International Ochota Blues Festival

Kiedy: 2018-10-26 , godzina: 19:00 | Gdzie: Sala Widowiskowa Ośrodka Kultury Ochoty ul. Radomska 13/21

IX International Ochota Blues Festival  26-28.10.2018 r.

W dniach 26 – 28 października w Ośrodku Kultury Ochoty OKO i Klubie Proxima odbędzie się IX edycja jedynego bluesowego festiwalu w Warszawie – International Ochota Blues Festival.

W ramach poprzednich edycji festiwalu zagrali tacy artyści jak: Ryan McGarvey, Greg Zlap, BB & The Blues Shacks, Mitch Kashmar & The Blues & Boogie Kings, Keith Dunn & Romek Puchowski, Latvian Blues Band, Czarny Pies, Magda Piskorczyk, Leszek Cichoński, Nocna Zmiana Bluesa, The Road Band, Marek Tymkoff, Sergei Kurek, Kraków Street Band, Hard Times, Joe Colombo.

 W tegorocznej edycji główną gwiazdą imprezy będzie Ania Rusowicz – zdobywczyni czterech nagród muzycznych FRYDERYK, kompozytorka, autorka tekstów, osoba która przywróciła styl i muzykę lat 60-tych i 70-tych w Polsce, nagrywając 4 płyty w stylu retro, z których dwie okryły się statusem „złotych”. Koncert Ani Rusowicz i zespołu Bluesmaszyna – doświadczonego warszawsko – pruszkowskiego kwartetu, grającego bluesa, rock’n’roll’a i texas boogie, odbędzie się 28 października 2018 r. w Klubie Proxima.

W ramach festiwalu, w dniu 26 października 2018 wystąpi zespół Why Ducky - ośmioosobowa  formacja, która w trakcie swojej działalności scenicznej grała na największych festiwalach bluesowych w Polsce, a jej muzyka nawiązuje do twórczości takich zespołów jak Blood Sweat & Tears, Chicago czy Tower of Power. Tego samego dnia zaprezentuje się białoruski blues rockowy kwartet The Road Dogs grający autorskie utwory w stylu funky, spokojne bluesowe ballady i standardy muzyki bluesowej. The Road Dogs występowali m.in. W Polsce, Gruzji, Serbii i Rosji. Na festiwalowym koncercie grupę zasili Michał Kielak – uznawany za jednego z najlepszych harmonijkarzy w Polsce.  Na finał piątkowego wieczoru wystąpi Charli Green amerykański trębacz jazzowy pochodzący z Memphis, wraz z wybitnymi polskimi wykonawcami: Krzysztofem „Pumą” Piaseckim, Łukaszem Gorczycą i Jackiem Pelcem.

27 października 2018 r. w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury Ochoty wystąpią trzy zespoły: „Bang on! Blues”, „Szulerzy” i „Copenhagen Slim Band”. Bang on! Blues to blues rockowy projekt z północno-wschodniej Polski, w skład którego wchodzą doświadczeni muzycy: Bogdan Topolski, Piotr Karpienia, Rafał Lemieszko, Piotr Mikulski. Zespół oprócz występów na polskich festiwalach bluesowych grał również we Francji (Bay Car Blues Festival), Niemczech, Czechach (Prerov Jazz Festival), Rosji, Litwie (Bliuzo Naktys), Łotwie (Baltic Blues Contest), Szwecji i w Norwegii (Notodden Blues Festival). Kolejnym wykonawcą podczas sobotnich festiwalowych koncertów będzie zespół Szulerzy. Muzyka wykonywana przez grupę to energetyczny rhythm and blues w stylu lat 50 i 60-tych, doprawiony szczyptą swingu i soulu. Koncerty zespołu charakteryzują się wyjątkową żywiołowością i energią, na którą nie można pozostać obojętnym. Zespół, w skład którego wchodzą: Emilia Wikarska, Marcin Szulkowski, Jacek Karpowicz, Marek Wikarski, Miłosz Szulkowski występował na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie duński zespół Copenhagen Slim Band z charyzmatycznym gitarzystą, wokalistą i autorem tekstów Nisse Thorbjørn’em. Copenhagen Slim Band dzielił scenę z amerykańskimi gwiazdami bluesa: Johnem Primerem i Lurrie Bell’em. Kwartet doskonale wykonuje chicagowskiego bluesa, ale także nie stroni od akustycznego bluesa z Delty. Twórczość zespołu to  wyjątkowe połączenie emocji, tradycyjnych i nowych bluesowych brzmień.

Koncerty w dniach 26 i 27 października odbędą się w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury Ochoty przy ul. Radomskiej 13/21 w Warszawie. IX International Ochota Blues Festival jest współorganizowany przez Ośrodek Kultury Ochoty, Fundację 9 Muz, Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. Patronem medialnym imprezy jest dziennik „Polska The Times”. Sponsorami i Partnerami imprezy są: Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Związek Artystów Wykonawców STOART i Duński Instytut Kultury w Warszawie.

Program IX International Ochota Blues Festival

Piątek 26.10.2018 g. 19.00

Why Ducky? (PL)

The Road Dogs (BY/PL)

Charli Green & Krzysztof Puma Piasecki 4 set (USA/PL)

ul. Radomska 13/21 Sala Widowiskowa Ośrodka Kultury Ochoty

Bilety: normalne 25 zł/20 zł z Kartą Warszawiaka,

Sprzedaż biletów: Ośrodek Kultury Ochoty ul. Grójecka 75, 02-094 Warszawa,

www.oko.com.pl, 22 822 48 70

 

Sobota 27.10.2018 g. 18.00

Bang On! Blues (PL)

Szulerzy (PL)

Copenhagen Slim Band (DK)

ul. Radomska 13/21 Sala Widowiskowa Ośrodka Kultury Ochoty

Bilety: normalne 25 zł/20 zł z Kartą Warszawiaka,

Sprzedaż biletów: Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75, 02-094 Warszawa,

www.oko.com.pl, 22 822 48 70

 

Niedziela 28.10.2018 g. 18.00

Bluesmaszyna (PL)

Ania Rusowicz (PL)

Ul. Żwirki i Wigury 99a Klub Proxima

Bilety 40 zł,

Sprzedaż biletów: Proxima Ul. Żwirki i Wigury 99a, 02-089 Warszawa

www.klubproxima.com.pl, 22 822 30 03

 

 

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl