8°C bezchmurnie

Nowi mieszkańcy placu Baśniowego

Chore drzewa rosnące w najbliższym sąsiedztwie naszych nieruchomości mogą być poważnym zagrożeniem podczas nawałnic. Zagrażają powaleniami bądź odłamaniem gałęzi i konarów. W ubiegłych latach na placu Baśniowym wielokrotnie dochodziło do takich zdarzeń. W trosce o bezpieczeństwo ludzi i mienia, warto je zawczasu przyciąć, względnie zadecydować o wycince. Tak też zrobiono i ścięto cztery drzewa. Jest to ogromna strata dla mieszkańców, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze.  ZGN stanął na wysokości zadania i posadził kilka drzew, a także obsadził plac żywopłotem. Mamy nadzieję, że już wiosną plac znowu będzie cieszył nas bujną zielenią.

Grupa mieszkańców zwróciła się do właściciela terenu, aby zostawić część pni i stworzyć z nich postacie bajkowe, w końcu jest to Plac Baśniowy.

- Zebraliśmy nie tylko podpisy mieszkańców, ale także okolicznych instytucji kulturalnych, które poparły nasz pomysł. Nie chcieliśmy, aby po wyciętych drzewach została tylko dziura w ziemi, ale aby wykorzystać je w inny możliwy sposób. Szukaliśmy wśród mieszkańców i przyjaciół naszego placu sponsora, aby sfinansował nasz pomysł. Nie musieliśmy długo szukać. Nasz pomysł bardzo spodobał się firmie DREW PLAK, która zajmuje się nasadzeniami. To właśnie ona zaoferowała pomoc w sfinansowaniu naszych bajkowych postaci. – Opowiada Barbara Laszczkowska ( OWS ) inicjatorka tego pomysłu

Tak, więc obok misia na placu Baśniowym zamieszkają zaczarowane grzyby i sowa. Zachęcamy do odwiedzenia placu. Zobaczymy, czy uda się Wam odgadnąć, z jakich bajek pochodzą te postacie.


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl