8°C słabe opady deszczu

Sportowa Ochota - podsumowanie roku

Kiedy: 2018-02-06 , godzina: 14:00

W dniu dzisiejszym o 14:00 w sali widowiskowej MDK Ochota odbyło się Podsumowanie Sportowego Roku szkolnego 2016/2017. Na tym spotkaniu został też ogłoszony wynik na najlepszego Ucznia- Sportowca naszej Ochoty. Uczennicą, która zajęła 1 miejsce została Marta Pieńkosz, która w poprzednim roku szkolnym była uczennicą Gimnazjum nr 13.

W tym roku, wyjątkowo uhonorowaliśmy kluby sportowe, Stowarzyszenia i Fundacje sportowe, działające na terenie Dzielnicy Ochota. Wybraliśmy 14 klubów z które prężnie organizowały szkolenie dzieci i młodziezy a także organizowali oni turnieje i zawody na terenie naszej dzielnicy 2017 roku. Mowa tutaj o :

Delta Warszawa

TKKF Ogniszko Echo,

Fundacja Kagi

UKS Kumite

Mazowiecki Klub Karate KYOKUSHIN

Klub Sportowy MAZOVIA

UKS Meduza

Warszawska Szkoła Tenisa MERA

MKS Ochota Warszawa

UKŁF Ochota

RKS Skra

OKS Skra

UKS Racovia

Towarzystwo Miłośników Gier Umysłowych

Liczę na owocną współpracę z w/w klubami w kolejnych latach.

 

Szkoły z Dzielnicy Ochota uczestniczą w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży od wielu lat będąc zawsze na przodzie klasyfikacji ogólnej szkół Warszawskich. W tym roku nasza dzielnica zajęła VI miejsce w klasyfikacji łącznej dzielnic (375pkt)

Każdy z Laureatów został nagrodzony pamiątkowym Listem Gratulacyjnym a wyróżnieni Nauczyciele i Uczniowie dostali bony podarunkowe do sklepu sportowego oraz drobne upominki od Zarządu Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

W L WOM dzielnica Ochota zdobyła : 2 złote, 3 srebrne, 3 brązowe medale co daje IX miejsce w klasyfikacji medalowej.

Złote medale L WOM

Szkoła Podstawowa nr 280 w mini piłce ręcznej chłopców

Gimnazjum nr 17 w piłce ręcznej dziewcząt

Srebrne medale L WOM

Szkoła Podstawowa nr 152 w mini koszykówce chłopców
Gimnazjum nr 13 w unihokeju dziewcząt
Gimnazjum nr 16 w piłce ręcznej chłopców

Brązowe medale L WOM

Szkoła Podstawowa nr 175 w unihokeju chłopców
Gimnazjum nr 13 w unihokeju dziewcząt
Zespół Szkół nr 4 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w siatkówce mężczyzn

Kolejność końcowa szkół w Mistrzostwach Ochoty rozgrywanych w ramach L Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2016/2017

Szkoły Podstawowe
1. SP 264 – 110pkt (8 zwycięstw)
2. SP 152 – 110pkt (4zwycięstwa)
3. SP 81 – 96pkt

Szkoły Gimnazjalne
1. G 13 – 221pkt
2. G 17 – 185pkt
3. G 14 – 170pkt

Szkoły Ponadgimnazjalne
1. LO VII – 58 pkt
2. ZS nr 4 – 46 pkt
3. LO XIV – 38 pkt

Trenerzy medaliści L Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

ZŁOTY MEDAL
Robert Bliszczyk mini piłka ręczna chłopców /Szkoła Podstawowa nr 280

Marcin Ziemkiewicz piłka ręczna dziewcząt / Gimnazjum nr 17

SREBRNY MEDAL
Tomasz Foder mini koszykówka chłopców / Szkoła Podstawowa nr 152
Radosław Turek piłka ręczna chłopców / Gimnazjum nr 16

Sławomir Zarzycki unihokej chłopców / Gimnazjum nr 13

BRĄZOWY MEDAL
Michał Sielski unihokej chłopców / Szkoła Podstawowa nr 175

Leonarda Adamska w siatkówce mężczyzn / Zespół Szkół nr 4 im. Edmunda Kwiatkowskiego

Paweł Białoszewski w unihokeju dziewcząt / Gimnazjum nr 13

 

Plebiscyt na 10 najlepszych Uczniów-Sportowców Ochoty w roku szkolnym 2016/2017

Warto podkreślić, że poza osiągnięciem bardzo dobrych wyników w nauce Uczniowie brali udział i zdobywali miejsca medalowe w rozgrywkach indywidulanych i drużynowych na szczeblu Dzielnicy i Miasta.

Tym razem przedstawię kolejność uczniów od miejsca nr 10.

10. Tomasz Kowalski Gimnazjum nr 13

Średnia ocen – 4,93

Mistrzostwa Dzielnicy:

1 miejsce – unihokej

1 miejsce – siatkówka

2 miejsce – pchnięcie kulą w zawodach lekkoatletycznych

2 miejsce – koszykówka

2 miejsce – piłka ręczna

Warszawska Olimpiada Młodzieży

2 miejsce – unihokej

6 miejsce – siatkówka

9. Martyna Sypytkowska Szkoła Podstawowa nr 152

Średnia ocen - 5,27

Mistrzostwa Dzielnicy:

1 miejsce – mini piłka ręczna

1 miejsce – mini koszykówka

1 miejsce – mini piłka siatkowa

3 miejsce – 4-bój LA

4 miejsce – sztafetowe biegi przełajowe

4 miejsce – mini piłka nożna

4 miejsce - badminton

Warszawska Olimpiada Młodzieży

5 miejsce - w mini piłka ręczna

7 miejsce – mini siatkówka

9 miejsce – mini koszykówka

8. Vanessa Engele Gimnazjum nr 17

Średnia ocen - 4,94

Mistrzostwa Dzielnicy:

1 miejsce – piłka ręczna

1 miejsce – koszykówka

2 miejsce – dwubój nowoczesny

4 miejsce – sztafetowe biegi przełajowe

4 miejsce – siatkówka

4 miejsce – piłka nożna

Warszawska Olimpiada Młodzieży

1 miejsce – piłka ręczna

4 miejsce – koszykówka

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

6 miejsce – piłka ręczna

7. Zofia Piątkowska Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 81

Średnia ocen – 5,58

Mistrzostwa Dzielnicy:

1 miejsce – badminton

1 miejsce – piłka nożna

2 miejsce – tenis stołowy

2 miejsce – indywidualne biegi przełajowe

2 miejsce – błękitna sztafeta

2 miejsce – 4-bój LA

Warszawska Olimpiada Młodzieży

5 miejsce – badminton

9 miejsce – mini piłka nożna

udział –biegi przełajowe

6. Sebastian Chudek Gimnazjum nr 14

Średnia ocen - 5,28

Mistrzostwa Dzielnicy:

1 miejsce – pchnięcie kulą

1 miejsce – badminton

1 miejsce – ringo

1 miejsce – mini piłka nożna

4 miejsce – siatkówka

4 miejsce – unihokej

4 miejsce – tenis stołowy

Warszawska Olimpiada Młodzieży

9 miejsce – piłka nożna

udział – badminton, pchnięcie kulą

5. Anna Stefaniak Gimnazjum nr 17

Średnia ocen - 4,93

Mistrzostwa Dzielnicy:

1 miejsce – piłka ręczna

1 miejsce – koszykówka

2 miejsce – ringo

4 miejsce – sztafetowe biegi przełajowe

4 miejsce – siatkówka

4 miejsce – piłka nożna

4 miejsce – badminton

Warszawska Olimpiada Młodzieży

1 miejsce – piłka ręczna

4 miejsce – koszykówka

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

6 miejsce – piłka ręczna

4. Róża Deskur Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 81

Średnia ocen – 5,10

Mistrzostwa Dzielnicy

1 miejsce – badminton

1 miejsce – piłka nożna

2 miejsce – indywidualne biegi przełajowe

2 miejsce – błękitna sztafeta

2 miejsce – 4-bój LA

3 miejsce – piłka ręczna

Warszawska Olimpiada Młodzieży

5 miejsce – badminton

9 miejsce – mini piłka nożna

udział –biegi przełajowe

3. Zuzanna Fabiszewska Gimnazjum nr 17

Średnia ocen – 4,85

Mistrzostwa Dzielnicy:

1 miejsce – piłka ręczna

1 miejsce – koszykówka

2 miejsce – ringo

2 miejsce – tenis stołowy

4 miejsce – sztafetowe biegi przełajowe

4 miejsce – piłka nożna

4 miejsce – badminton

Warszawska Olimpiada Młodzieży

1 miejsce – piłka ręczna

4 miejsce – koszykówka

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

6 miejsce – piłka ręczna

2. Natalia Slaska Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 81

Średnia ocen – 4,80

Mistrzostwa Dzielnicy

1 miejsce – badminton

1 miejsce – mini piłka nożna

2 miejsce – unihokej

2 miejsce – tenis stołowy

2 miejsce – błękitna sztafeta

2 miejsce – 4-bój LA

3 miejsce – mini piłka ręczna

4 miejsce - pływanie

5 miejsce – indywidualne biegi przełajowe

Warszawska Olimpiada Młodzieży

5 miejsce – badminton

9 miejsce – mini piłka nożna

udział –biegi przełajowe

 

1. Marta Pieńkosz Gimnazjum nr 13

Średnia ocen – 5,50

Mistrzostwa Dzielnicy:

1 miejsce – indywidualne biegi przełajowe

1 miejsce – sztafetowe biegi przełajowe

1 miejsce – pływanie

1 miejsce – dwubój nowoczesny

1 miejsce – piłka siatkowa

1 miejsce – bieg na 800m w zawodach lekkoatletycznych

2 miejsce – koszykówka

 

Dziękuję wszystkim za liczne przybycie, Gratuluję sukcesów sportowych i naukowych dla Uczniów. Nauczycielom dziękuję za czas jaki poświęcają na szkoelnie dzieci i młodzież z naszej dzielnicya Dyrekcji Szkół za danie możliwości aby te sukcesu wszysycy osiągali. Pragnę również podziękować Pani Dyrektor Annie Szwed możliwość zorganizowania Podsumowania Sportowego w placówce MDK Ochota. Gratuluje Wychowanek, które uświetniły nasze podsumowanie występem.

Do zobaczenia za rok

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl