14°C bezchmurnie

Dyskusyjny Klub Filmowy - Tod Field "Małe Dzieci" X FILM

Kiedy: 2017-02-17 , godzina: 19:00 | Gdzie: Pod Okiem, Grójecka 75

Tym razem DKF Faktor Berliński zaprasza na amerykańskie przedmieścia, na które będzie można spojrzeć - za sprawą filmu Todda Fielda „Małe dzieci” - w nieco bardziej brutalny i odarty z „amerykańskiego snu” sposób.

Reżyser dokonuje wiwisekcji zachowań, rytuałów i zasad, którymi wspólnota się kieruje. Jej członkowie, z pozoru nobliwi i stateczni ludzie, tak naprawdę skrywają swoje prawdziwe oblicze, pełne tłumionej agresji i frustracji, podlanej wszechogarniającą nudą. Czasem mała rzecz, jakieś wydarzenie potrafi sprawić, że pozory prysną... Para głównych bohaterów – Sarah (Kate Winslet) i Brad (Patrick Wilson) próbuje nie poddać się dogmatom panującym w społeczności. Czy uda im się pozostać autentycznymi i uciec, czy może od początku są skazani na niepowodzenie...
Todd Field to scenarzysta, reżyser, kompozytor i aktor w jednej osobie. W jego dorobku reżyserskim znajdują się dwa pełnometrażowe filmy fabularne – „Za drzwiami sypialni” (2001) i „Małe dzieci” (2006). Każda ze wspomnianych produkcji nie tylko została dobrze przyjęta przez publiczność ale również została wyróżniona nominacjami do min. Oscarów.
Serdecznie zapraszamy na film.

Wstęp wolny!
17.02 ( piątek) godz.19:00
Pawilon "Pod Okiem", ul. Grójecka 79


 

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl