5°C rozproszone chmury

Anita Włodarczyk w szkole na Reja

Dzielnica prowadzi w szkołach podstawowych akcję „Spotkania z mistrzami” polegająca na zapraszaniu sławnych sportowców, którzy propagują swoja dyscyplinę sportu oraz prowadzą pokazową lekcje wychowania fizycznego. W naszych szkołach gościli już: Joannę Hentke brązową medalistkę z Rio w wioślarstwie (SP 61) i Grzegorza Tkaczyka vicemistrza świata w piłce ręcznej (SP 280) . W środę nadszedł czas na multimedalistkę w rzucie młotem Anitę Włodarczyk, która gościła w szkole podstawowej 23 przy ulicy Reja.

Społeczność szkoły przyjęła panią Anitę niezwykle gorąco. Obecne były również władze dzielnicy. Pytań było bez końca. Nasza podwójna złota medalistka olimpijska musiała sprostać szeregowi pytań, których się nie spodziewała.

Następnie nasza mistrzyni przeprowadziła rozgrzewkę i przystąpiono do rzutów młotem specjalni przygotowanym na takie okazje. Rzuty pod bacznym nadzorem naszej medalistki wykonała wybrana grupa młodych szkolnych sportowców. Wśród rzucających znaleźli się nauczyciele WF, pani dyrektor Anna Kozyra i burmistrz Grzegorz Wysocki.

- To nie jest takie łatwe. Obracać młot a następnie wypuścić go w odpowiednim momencie tak, aby poleciał w odpowiednia stronę i to tak, aby poleciał na odległość 92,29 m tak jak to miło mie4jsce podczas olimpiady w Rio – powiedział burmistrz Grzegorz Wysocki (OWS)

Następnie nastąpił długo oczekiwany moment robienia zdjęć z mistrzynią oraz uzyskiwania autografów. Pani Anita cierpliwie wytrzymała napór młodzieży i rozdała każdemu chętnemu specjalni na w tym celu przygotowaną pocztówkę.

Bardzo udana impreza. Planowane są następne. W naszych szkołach będą jeszcze gościć siatkarze lekko atleci i przedstawiciele wielu innych dyscyplin. Bardzo mnie cieszy ten zapał młodzieży na tych spotkaniach. Właśnie w takich chwilach rodzą się ważne postanowienia młodych ludzi, że zostaną mistrzami. Tak wynika z relacji mistrzów, których gościmy w ochockich szkołach – powiedział burmistrz Grzegorz Wysocki (OWS)


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl