26°C bezchmurnie

Czy Straż Miejska na Ochocie żyje?

Wiedziony ciekawością i długotrwałym wypatrywaniem funkcjonariuszy Straży Miejskiej na Ochocie podczas rutynowych patroli, postanowiłem sprawdzić czy ta formacja w naszej dzielnicy jeszcze istnieje?

Siedziba ochockiej Straży miejskiej znajduje się przy ul. Przemyskiej 18. Udałem się pod ten adres, aby sprawdzić, czy jeszcze tam nasi strażnicy istnieją, ponieważ ostatnio na terenie dzielnicy trudno zauważyć strażnika podczas zwykłego patrolu.

Ciekawość moja została zaspokojona - żyją i chyba nawet nieźle, sądząc po ilości prywatnych samochodów zaparkowanych przed posesją. Radiowóz stał tylko jeden i zastanawiałem się przez dłuższą chwilę, czy on tak stoi cały czas, czy czasem gdzieś jeździ?

Nie widziałem nigdzie zaparkowanych rowerów straży miejskiej, a ponieważ od przeszło roku nie widać ich także na ochockich ulicach, pomyślałem, że pewnie stoją gdzieś w magazynie i kończą swój żywot, czekając na zbawiciela z palnikiem.

Niebawem zaczną się pewnie debaty o bezpieczeństwie i ciekaw jestem, co powiedzą nasi ochoccy strażnicy. Czy dalej będą „mamić” słuchaczy wykresem statystyk i opowiadać o akcji „borsuk” w przedszkolach, czy też wreszcie podadzą, co zrobili na płaszczyźnie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów?

Konkludując powiem, że na Ochocie straż miejska żyje, choć nie tylko ja odnoszę wrażenie, że ledwo dycha.  

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl